Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Valsts institūcijām būs jānosūta NBS informācija par personālu, kurš nav pakļauts mobilizācijai (7)

Raksta foto
Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Reizi gadā valsts institūcijām būs jānosūta Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) informācija par personālu, kurš nav pakļauts mobilizācijai.

Valdība otrdien pieņēma kārtību, kādā piemēro izņēmumus Ministru kabineta lēmumā noteikto pilsoņu iesaukšanai aktīvajā dienestā un iedzīvotāju mobilizācijai civilās aizsardzības formējumos un civilās aizsardzības pasākumu veikšanai, kā arī kārtību, kādā NBS rezerves uzskaites struktūrvienību informē par personām, kuras nav pakļautas mobilizācijai.

Izņēmumus pilsoņu iesaukšanai aktīvajā dienestā, iedzīvotāju mobilizācijai civilās aizsardzības formējumos un civilās aizsardzības pasākumu veikšanai, zemessargu mobilizācijai un pakļaušanai paaugstinātas gatavības režīmam var attiecināt uz personām, kuras ir iesaistītas valsts un pašvaldību institūciju, kā arī publisko un privāto tiesību subjektu funkciju veikšanā.

Valdības pieņemtā kārtība paredz, ka valsts un pašvaldību institūcijas, kā arī publisko un privāto tiesību subjekti, kas veic kritiskās funkcijas, identificē minimālo personālu kritisko funkciju veikšanai, nosakot konkrētus amatus.

Likums paredz, ka izņēmumi attiecas uz Valsts prezidentu un Valsts prezidenta kancelejas amatpersonām, Saeimas deputātiem, Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāru un Saeimas Prezidija noteiktām amatpersonām, Eiropas Parlamenta deputātiem, Ministru kabineta locekļiem un Valsts kancelejas direktoru, ministriju valsts sekretāriem, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektoru, Valsts kases pārvaldnieku, tiesībsargu, Latvijas Bankas prezidentu, prezidenta vietniekiem un padomes locekļiem.

Tāpat izņēmumi attiecas uz valsts kontrolieri un Valsts kontroles padomes locekļiem, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāju, priekšsēdētāja vietnieku un padomes locekļiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāju un padomes locekļiem, Satversmes tiesas tiesnešiem.

Izņēmumi arī attiecas uz apgabaltiesas tiesnešiem, rajona tiesas tiesnešiem un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem, Augstākās tiesas tiesnešiem, ģenerālprokuroru un prokuroriem, kas norīkoti darbam karatiesā, kā arī advokātiem, kas norīkoti darbam karatiesā.

Tāpat izņēmums ir iekšlietu dienestos strādājošie, diplomātiskajā dienestā strādājošie, pašvaldības deputāti, pašvaldības izpilddirektori, pašvaldības policijas darbinieki, ostas policijas darbinieki un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu