Šodienas redaktors:
Artūrs Guds

Bērnu slimnīca komentē policijas lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu pret Medni

Bērnu klīniskās universitātes slimnīca ēka, kurā atrodas Ambulatorais veselības centrs un Neatliekamās medicīnas centrs.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīca ēka, kurā atrodas Ambulatorais veselības centrs un Neatliekamās medicīnas centrs. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) "nopietni apsver" iespējas pārsūdzēt Valsts policijas (VP) lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu pret Āgenskalna klīnikā strādājošo Edgaru Medni, kurš šoruden vārdiski uzbruka BKUS, informē BKUS Komunikācijas daļas vadītāja Dace Ševčenko.

Ševčenko norādīja, ka slimnīcas juristi šobrīd izvērtē VP lēmumu, un plānots, ka tuvākajā laikā tiks veikti nepieciešamie soļi, lai to pārsūdzētu.

"Mēs uzskatām, ka Medņa izteikumi sociālajos tīklos ir nepatiesi un būtiski kaitē gan slimnīcas, gan mūsu darbinieku reputācijai. Šāda dezinformācija var maldināt sabiedrību un negatīvi ietekmēt mūsu pacientu un viņu ģimeņu uzticību sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem. Mūsu galvenais mērķis ir aizstāvēt slimnīcas un tās darbinieku godu un reputāciju, kā arī novērst nepatiesas informācijas tālāku izplatīšanos," pauda slimnīcas pārstāve.

Jau vēstīts, ka VP atteikusies sākt kriminālprocesu pret Āgenskalna klīnikā strādājošo Edgaru Medni pēc saņemtajiem iesniegumiem no Veselības inspekcijas un BKUS par iespējamu neslavas celšanu slimnīcai un tās personālam, vēstīja Latvijas Televīzija. VP šādu lēmumu pieņēmusi, uzsverot, ka krimināllikumā atbildība paredzēta par neslavas celšanu otrai personai, nevis pret iestādi vai uzņēmumu. Mednis un atsevišķi komentētāji sociālajos medijos BKUS ārstus būtībā vainoja apzinātā ļaunprātībā saistībā ar maza zēna nāvi, kurš septembrī mira no difterijas.

Savukārt Latvijas Ārstu biedrība par līdzīgu iesniegumu saņēmusi atteikumu no prokuratūras, un biedrības valde jau nolēmusi to pārsūdzēt.

Kā ziņots, pēc nevakcinētā zēna nāves Āgenskalna klīnikā strādājošais Edgars Mednis vietnē "Telegram" spriedelēja, ka ar difteriju slimojošo bērnu vecāki esot izmantojuši savas Pacientu tiesību likumā noteiktās tiesības un pieņēmuši lēmumu atteikties no meitu turpmākas ārstniecības, jo esot secinājuši, ka "meitu veselībai un dzīvībai var tikt nodarīts kaitējums, kā tas notika ar brālīti, kuru vecāku ieskatā "noārstēja" līdz nāvei".

Šāda vēršanās pret ārstējošajiem mediķiem izsauca asu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pretreakciju. "Mēs esam saskārušies ar publiski izplatītiem apgalvojumiem, kas ir nepatiesi un grauj gan slimnīcas, gan tās darbinieku reputāciju. Šāda apmelojoša informācija ne tikai maldina sabiedrību, bet arī var būtiski ietekmēt mūsu pacientu un viņu ģimeņu uzticību sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem, tāpēc esam lūguši attiecīgajām iestādēm izvērtēt atsevišķu personu izteikumus publiskajā vidē, lai tiktu novērsta turpmāka dezinformācijas izplatīšana," informēja BKUS pārstāve Dace Ševčenko.

Arī LĀB tika izteikts nosodījums par šiem paziņojumiem un nolemts, ka LĀB Ētikas komisija vērtēs Medņa publiskos izteikumus par vakcināciju, lemjot arī par jautājuma tālāku virzīšanu Sertifikācijas padomē. Tāpat LĀB valde lūdza tiesībsargājošām institūcijām vērtēt, vai Medņa publiskajos izteikumos sociālajos tīklos nav saskatāma iespējama naida runa. Latvijas Pediatru asociācija lūdza apturēt Mednim izsniegto sertifikātu.

Iesniegumi pret Medni tika vērtēti LĀB Ētikas komisijā. Kā vēstīja Latvijas Televīzija, Ētikas komisijas lēmumu tika pieņēmusi, taču kategoriski atsakās to izpaust. Mednis Ārstu biedrībai iepriekš norādījis, ka nevēlas, lai tā publiski izpauž un komentē sēdē pieņemto, un LĀB šo vēlmi respektē, atsaucoties uz vispārīgo datu aizsardzības regulu. Līdz ar to Ētikas komisijas locekļi kategoriski atsakās publiski izpaust, vai ārstu profesionālā biedrība ir vai nav nosodījusi Medņa rīcību, nomelnojot Bērnu slimnīcas ārstus.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu