Ņemot vērā to, ka visu triju prasību priekšmets ir līdzīgs, tiesa nolēma tās izskatīt kopīgi. ECT konstatēja, ka Rīgas apgabaltiesai, lemjot par prasītāju pirmstiesas apcietinājumu, viņiem nav bijusi nodrošināta pilnīga pieeja lietā esošajiem materiāliem un tāpēc viņiem nav bijusi atbilstoša iespēja tos apstrīdēt. Tādējādi tiesa atzina, ka ticis pieļauts Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 5.panta 4.paragrāfa pārkāpums.
Vienlaikus tiesa atzinusi, ka nav iespējams izteikt pieņēmumus, vai gadījumā, ja prasītājiem būtu bijusi iespēja pienācīgi apstrīdēt lietā esošos materiālus, Rīgas apgabaltiesas lēmums būtu bijis citāds. Pamatojoties uz to, tiesa noraidīja bijušo administratoru un policista prasības par kompensāciju. Sprūds bija prasījis 20 000 eiro, bet abi pārējie - pa 10 000 eiro lielu kompensāciju.
Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), ECT norādīja, ka brīvības atņemšana būtiski ietekmē personas tiesības, tādēļ procesam, kura laikā tiek izvērtēta apcietinājuma nepieciešamība un pamatotība, jāatbilst ne tikai tiesībām uz personisko brīvību, bet arī pamata prasībām - tiesībām uz taisnīgu tiesu.
ECT piekrita valdības apsvērumam, ka izmeklēšanai jābūt efektīvai, kas arī pamato nepieciešamību noteiktu daļu informācijas, kas iegūta izmeklēšanas darbību rezultātā, turēt noslēpumā, liedzot personām, kam ir tiesības uz aizstāvību, pieeju lietas materiāliem, lai nodrošinātu, ka šīs personas neietekmē kriminālprocesa gaitu. Tomēr ECT uzsvēra, ka šis mērķis nevar attaisnot būtiskus aizstāvības tiesību ierobežojumus. Ievērojot minēto, ECT paskaidroja, ka informācijai, kas pamato apcietinājuma piemērošanu un ir tieši saistīta ar apcietinājuma tiesiskuma izvērtējumu, ir jābūt pienācīgi pieejamai arī aizstāvības pusei.