Regulējums paredz, ka, audzējot liellopus, tie nedrīkst ganīties vietās, kur kādreiz bijis mežs, kurš atmežots pēc 2021.gada 1.janvāra. Viņa minēja, ka liellopu realizējot tirgū, tam būs vajadzīgs izsekošanas numurs un pie katras produkta pārstrādes, piemēram, liellopa kaušanas vai sagatavošanas konservos, produktam būs nepieciešams iegūt jaunu izsekošanas numuru.
Freimane minēja, ka, lai regulas prasību ievērošana pārtikas ražotājiem neradītu lieku administratīvo slogu, ZM kopā ar Lauku atbalsta dienestu (LAD) un Valsts meža dienestu strādā pie sistēmas vienkāršošanas.
Tāpat ZM pārstāve uzsvēra, ka šobrīd visi dzīvnieki tiek reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā un tos iespējams izsekot līdz kaušanai. Savukārt Valsts meža dienestam ir pieejami dati par atmežotajām platībām, kā arī Lauku atbalsta dienestā ir pieejama informācija par lauksaimniecības platībām. Tāpēc ZM plāno regulējumā prasītos datus ievākt automātiski, reizi gadā tos nosūtot uz LAD, tostarp produkta izsekošanas numuru.
Patlaban Latvijā atmežošanas regula ietekmēs tikai aptuveni 22 saimniecības. Saimniecībām, kurās atmežošana veikta pēc 2021.gada, būs nepieciešamas sniegt papildu informāciju, vai saimniecībai pietiks ganību platības, kuras nav iepriekš atmežotas.
Latvijas melioratoru biedrības valdes priekšsēdētājs Staņislavs Šķesters sanāksmē apšaubīja šādas regulas nepieciešamību Latvijā, kam Freimane piekrita, piebilstot, ka sākumā Latvija bija vienīgā ES dalībvalsts, kura regulu neatbalstīja, bet patlaban arī citas dalībvalstis ir sapratušas, ka sistēma ir pārāk smaga, tāpēc tās ieviešanas termiņu paredzēts atlikt par vienu gadu.