Lai izvairītos no sēnītes, ievēro visu iepriekšminēto. Profilakses nolūkos divas trīs reizes nedēļā vari lietot līdzekļus, kas cīnās ar nagu un ādas sēnītēm, vīrusiem un baktērijām. Ja pamani niezi vai citas neparastas izmaiņas, nekavējoties konsultējies ar speciālistu.
Ko darīt, ja diskomfortu rada sausa āda? Lai novērstu šo problēmu, katru dienu pēc dušas lieto kopjošu pēdu krēmu vai losjonu. Speciālie pēdu krēmi pārsvarā dziļi mīkstina, mitrina un aizsargā sausu un sasprēgājušu ādu no plaisāšanas, uzlabo ādas elastīgumu, veicina zvīņu nolobīšanos, plaisu dzīšanu un atjauno ādas mikrobiomu.
Ja tevi nomoka saplaisājusi pēdu āda, tad vakarā pirms gulētiešanas uzklāj biezāku krēma kārtu un uzvelc kokvilnas zeķes, lai ļautu krēmam iedarboties visas nakts laikā.
Ar to var viegli aizklāt dziļas brūces, tā arī palīdz pret varžacīm, tulznām un ieaugušiem nagiem. Ja plaisu stāvoklis ilgstoši neuzlabojas, tās asiņo vai kļūst sāpīgas, konsultējies ar podologu vai dermatologu. Ņem vērā, ka dziļas plaisas var būt saistītas ar ādas saslimšanām, piemēram, ekzēmu, psoriāzi vai diabētu.
Vislabāk ir apmeklēt pedikīra speciālistu, kurš visu paveiks profesionāli un tavā vietā. Ja nav tādas iespējas, tad speciālisti iesaka iemērkt kājas siltā ūdenī ar ziepēm vai sāli, lai mīkstinātu sabiezējumus. Izmantojiet pīlingu, skrubi vai pēdu pumeku, lai maigi noņemtu sacietējušo ādu.