Šodienas redaktors:
Artūrs Guds

Putina dzīves misija attiecībā uz Ukrainu ir valstiskuma iznīcināšana, uzsver Kuleba (6)

Atjaunots pretkara plakāts ar Putina miroņgalvu pie Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja fasādes.
Atjaunots pretkara plakāts ar Putina miroņgalvu pie Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja fasādes. Foto: Zane Bitere/LETA

Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam nekādu sarkano līniju nav un viņš ir nolēmis savu atlikušo mūžu pavadīt karojot, intervijā aģentūrai LETA sacīja bijušais Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

"Gan Londonā, gan visās citās galvaspilsētās ir skaidri jāsaprot, ka tad, ja Putins redzēs izdevību uzbrukt kādai Rietumu galvaspilsētai - un es nedz jokoju, nedz pārspīlēju -, viņš šo izdevību izmantos. Nekādu "sarkano līniju" viņam nav," uzsvēra pieredzējušais politiķis.

Kuleba uzskata, ka Putina dzīves misija attiecībā uz Ukrainu ir valstiskuma iznīcināšana, bet Eiropu viņš vēlas saskaldīt gabalos - "lai pierādītu sev un visiem pārējiem, ka brīvības, demokrātijas un pārticības pasaule ir izgāzies projekts, kamēr tas, ko dara Krievija, ir īstais ceļš pretī nākotnei".

Kuleba neredz iespējas apturēt karu Ukrainā, kamēr Putins būs pie varas.

"Neviens nevar pateikt, kad karš beigsies. Bet domāju, ka Putins ir nolēmis savu atlikušo dzīvi pavadīt karojot. Vienalga kur - Ukrainā vai Sīrijā, vai kaut kur Eiropā, ja vien viņš to uzdrošināsies," izteicās bijušais Ukrainas ārlietu ministrs.

Viņš uzskata, ka tuvākā iespēja panākt ilgu un ilgtspējīgu mieru būs tad, kad Putins nomirs.

"Nekādu garantiju gan nav, ka tas izdosies. Nav arī vērts spekulēt par to, kas varētu nākt viņa vietā, bet vismaz iespēja [kara pārtraukšanai] būs," sacīja Kuleba.

Viņš norādīja, ka būtisks jautājums būs kara intensitāte, jo pašreizējo kara intensitātes līmeni Krievijai uzturēt būs ārkārtīgi grūti.

"Putinu nomierināt mēs nespēsim, bet līdz zināmai robežai varam vājināt viņa kara intensitāti. Neviens nezina, cik daudz laika tam vajadzēs," sacīja politiķis.

Kuleba pauda bažas, ka kaut arī ASV un Eiropā ir cilvēki, kuri pilnībā apzinās draudus un kaitējumu, kādu nodara Krievijas propaganda un Maskavas pielietotās tehnikas, tomēr šo valstu sabiedrības pamatā nenovērtē Krievijas radītos draudus.

"Šeit nav tik daudz runas par pašu Krievijas propagandu, runa ir par vietējiem politiķiem un organizācijām Eiropā un ASV, kas aizgūst un izmanto krievu propagandu un tās metodes. Tehniski tā nemaz nav Krievijas propaganda, bet kaut kas no tās dzīlēm nācis," sacīja Kuleba.

Nez no kurienes pēkšņi rodas jauni dažādu spektru politiski spēki, kuriem "nokasot virskārtu", apakšā redzēsiet Krievijas propagandas iezīmes, norādīja politiķis.

"Ja neklausījāties ukraiņos un necīnījāties pret Krievijas propagandu, kad tas bija jādara, tad tagad jūs paši savā sabiedrībā redzat šī procesa augļus. Ja šīs sabiedrības nesapratīs, ka tām ir dedzīgi jācīnās pret šīm tehnikām, tad tās tiks iznīcinātas," brīdināja Kuleba.

Bijušais Ukrainas ārlietu ministrs intervijā pauda lielu pateicību Latvijai "par visu, ko mūsu labā esat darījuši un vēl tikai darīsiet" un apsveica latviešus ar drīzo Neatkarības dienu.

"Šodien divas stundas pastaigājos pa Rīgu. Stāvēju pie Brīvības pieminekļa un domāju, cik liels brīnums ir tas, ka šis piemineklis pārdzīvoja padomju laikus. Tas ir vēl viens pierādījums, ka reizēm vēsturi veido ne tikai darbība un politisks aprēķins, bet arī brīnumi. Jūs tam esat liecība. Daļa brīnuma ir tajā, ka Ukraina izturēja šo iebrukumu, un tāds pats brīnums notiks arī tad, kad Ukraina izcīnīs uzvaru," intervijā aģentūrai LETA teica Kuleba.

Visu interviju ar bijušos Ukrainas ārlietu ministru lasiet LETA+ https://www.leta.lv/plus/3FE70BE8-93F7-4D8B-9C8B-A4599B07B034/

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu