Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

“Xiaomi MIX Flip” – brīnišķīga debija no visiem aspektiem

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Salokāmie tālruņi ir īpaši, tie piesaista skatienu, jo izskatās citādi. Pēc pirmo modeļu parādīšanās “salokāmās” idejas ievirzījās divos atšķirīgos virzienos: vienā pusē – salokāmie modeļi, kuri pēc salocīšanas ir kompaktāki, otrā pusē – standarta izmēra tālruņi, kuriem pēc atlocīšanas ir divreiz vai trīsreiz lielāks ekrāns, līdzīgs planšetdatora ekrānam. “Xiaomi” šogad prezentēja abu kategoriju salokāmos tālruņus: “Xiaomi MIX Fold 4” un “Xiaomi MIX Flipׅ”. Pēdējais patīkami pārsteidza, īpaši zinot, ka tas ir pirmais šā ražotāja salokāmais “flip” tipa viedtālrunis. Debijas ne vienmēr ir veiksmīgas, un tas attiecas ne tikai uz tālruņu tirgu. Taču šī debija, kas ir sākums jaunam “Xiaomi” viedtālruņu segmenta posmam, ir patiešām veiksmīga, tā sola lielisku pieredzi lietotājiem, jo šis ir viens no labākajiem salokāmajiem tālruņiem tirgū.

Kamēr “Xiaomi MIX Flipׅ” vēl ir salocīts

Tāpat kā lielākajai daļai salokāmo tālruņu, arī “Xiaomi MIX Flip” ir divi ekrāni. Salokāmo viedtālruņu ēras sākumā ārējais ekrāns bija ļoti mazs, pēc tam tas kļuva lielāks un aizņēma jau ceturtdaļu no tālruņa aizmugurējās daļas. Šā papildu ekrāna izmēru ierobežoja arī tas apstāklis, ka kameru blokam un ekrānam bija jādala vieta, tāpēc ekrānam bija “jāpavirzās”. “Xiaomi MIX Flip” ārējais ekrāns ir viens no lielākajiem – tas aizņem pusi no tālruņa aizmugurējās daļas, bet tā kameras ir it kā integrētas pašā ekrānā. Respektīvi, “Xiaomi MIX Flip” ir funkcionāls un liels papildu ekrāns, kas ļauj bez grūtībām ērti izmantot dažādas ikdienā bieži lietojamas programmas. Kopumā šā ekrāna lietotāja saskarne ir tāda, ka, arī neatverot tālruni, kompakto tā versiju lietot ir parocīgi.

“Xiaomi MIX Flip” ārējā ekrāna specifikācijas ir lieliskas: 1392 x 1208 punktu izšķirtspēja, (460 pikseļi collā), atjaunošanās frekvence – 120 Hz, maksimālais spilgtums – 3000 niti, “Original Color Pro”, HDR atbalsts un acu aizsardzība, t. i., ārējais ekrāns pēc savām īpašībām (izņemot izmēru) neatšķiras no iekšējā, bet tas lietotājiem nodrošina identisku pieredzi, darbojoties gan ar vienu, gan otru ekrānu. Tas patiesībā ir samazināta galvenā (iekšējā) ekrāna versija, gan lietošanas, gan redzamā attēla ziņā. Lietotāji bieži izsaka kritiku, ka, aizverot tālruni, ārējais ekrāns nav pietiekami funkcionāls, taču šoreiz jāsūdzas nebūs – aizverot “Xiaomi MIX Flip”, viedtālrunis joprojām ir pilnvērtīga un funkcionāla ierīce. Salīdzinot ar citiem salokāmajiem tālruņu modeļiem, ārējais ekrāns ir spilgta šā tālruņa priekšrocība, īpaši izvērtējot plašās personalizēšanas iespējas un iespēju veikt lielāko daļu darbību, kuras tiek veiktas galvenajā ekrānā.

Tālruņa sānos ir skaņas un ieslēgšanas poga, pēdējā ir integrēts uzticams pirkstu nospiedumu lasītājs. Tas darbojas ātri un precīzi, uz to vienmēr var paļauties. Tas ļauj arī atbloķēt ārējo ekrānu, kad “Xiaomi MIX Flip” ir salocīts.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Atvērsim “Xiaomi MIX Flip

Viedtālruni “Xiaomi MIX Flip” var fiksēt atvērtu leņķī no 90 līdz 180°. Atstājot atvērtu leņķī, kas ir mazāks par 90°, mehānisms tālruni aizvērs. Kad tālrunis ir salocīts, to uzticami fiksē magnēti. Tālrunis “Xiaomi MIX Flip” ir diezgan plāns – 7,8 mm, salokot tā biezums ir 16,2 mm – pietiekami kompakts, lai ieliktu kabatā.

“Xiaomi MIX Flip” korpuss ir izgatavots no speciāla un ļoti izturīga “Xiaomi” šķiedras kompozītmateriāla, tā rāmis – no izturīga alumīnija sakausējuma. Ārējo ekrānu aizsargā plāns “Xiaomi Shield Glass” stikls, iekšējo – ļoti elastīgs un plāns UTG stikls (UTG stiklus var ne tikai salocīt, bet arī satīt). Kompaktā dubultā savienojuma mehānisms ir izgatavots no ļoti izturīga un pret nodilumu noturīga materiāla, kas iztur 500 000 aizvēršanas un atvēršanas ciklus, un to apstiprina SGS sertifikāts. Komplektā ir iekļauts speciāls “Xiaomi Nylon Fiber” tālruņa vāciņš, kas arī ir nodilumizturīgs. “Xiaomi MIX Flip” ir pieejams baltā, melnā un violetā krāsā.

Atverot “Xiaomi MIX Flip”, uzreiz manāms, ka tas ir garāks par standarta līdzīgu gabarītu tālruņiem, un tas ir redzams pēc tā galvenā ekrāna diagonāles, kas ir 6,86 collas (nesen prezentētā flagmaņa “Xiaomi 14” diagonāle ir 6,36 collas). Iekšējā AMOLED ekrāna izšķirtspēja – 2912 x 1228 pikseļi (460 pikseļi collā), atjaunošanās frekvence – 120 Hz, maksimālais spilgtums – 3000 niti. Tas atbalsta HDR10+ satura vizualizāciju, “Dolby Vision” tehnoloģiju. Šā OLED ekrāna īpašības ir tādas pašas, kā flagmanim “Xiaomi 14”, kas ir saņēmis daudz pozitīvu atsauksmju: automātiski pielāgojama ekrāna atjaunošanās frekvence rādāmajam saturam, vienreizēja krāsu precizitāte un dabiskums, ļoti lielas krāsu regulēšanas iespējas, ārā ekrānā redzams spilgts attēls arī tad, ja spīd saule.

Atradis savu vietu starp flagmaņiem

Runājot par tehnisko aprīkojumu, jāsaka, ka “Xiaomi MIX Flip” ir saņēmis identisku mikroshēmu komplektu – tāpat kā jaunākais flagmanis “Xiaomi 14”. “Xiaomi MIX Flip” sirds – procesors “Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform”, un tas ir viens no nedaudziem salokāmajiem tālruņiem, kuram ražotājs ir izvēlējies vienu no jaunākajām mikroshēmām, kura parasti ir tikai flagmaņiem. “Xiaomi” apgalvo, ka lielākas jaudas un raitākas darbības vārdā tika izstrādāta pilnīgi jauna procesora dzesēšanas sistēma, kas ātri novada siltumu un tādējādi nodrošina, lai tālrunis nepārkarst, novēršot ar pārkaršanu saistītus traucējumus. Veicot ikdienas darbības, “Xiaomi MIX Flip” nesakarst, taču, ja slodze ir lielāka, piemēram, spēlējot sarežģītas grafikas spēles, sakaršana ir jūtama.

Augstas klases procesors “Snapdragon 8 Gen 3”, 12 GB operatīvā un 512 GB pastāvīgā atmiņa, UFS 4.0 atmiņas standarts, kas darbojas ļoti ātri un kuram ir nepieciešams mazāk enerģijas, grafikas mikroshēma “Adreno 750” – šis tālrunis ir viens no ātrākajiem šobrīd pieejamiem viedtālruņiem. Ja salīdzina ar salokāmajiem tālruņiem, varbūt arī visātrākais.

Runājot par sakariem, jāsūdzas nebūs, jo ir izmantotas jaunākās tehnoloģijas (“Wi-Fi 7”, “Bluetooth 5.4”), ir infrasarkanais ports, NFC funkcija.

Xiaomi MIX Flip” fotoaparāti

Tā kā salokāmajam tālrunim ir ārējais ekrāns, kas parasti atrodas tajā tālruņa daļā, kurā atrodas arī kameru objektīvi, kameru blokam ir jābūt maksimāli kompaktam, lai tas “neatņemtu” platību ekrānam, un arī kameru nevar būt pārlieku daudz. Šajā gadījumā viss ir atrisināts šādi: ārējā ekrānā ir integrētas divas kameras, kuru optiku “Xiaomi” ir izstrādājis kopā ar slaveno Vācijas optikas uzņēmumu “Leica”. Šīs sadarbības rezultāti vislabāk redzami, apskatot uzņemtās fotogrāfijas.

“Xiaomi” šim tālrunim ir izvēlējies galveno kameru ar 23 mm fokusa attālumu un teleobjektīvu ar 47 mm fokusa attālumu, optiskais pietuvinājums – 2x. Abu kameru izšķirtspēja ir vienāda – 50 MP, savukārt pašportretu kameras izšķirtspēja ir 32 MP. Taču ar salokāmo tālruni pašportretus var uzņemt, arī izmantojot galvenās kameras. Galvenās kameras maksimālā diafragmas atvēruma vērtība – f/1,6, teleobjektīva – f/2,0.

“Xiaomi MIX Flip” kamerām ir jaunās paaudzes “Leica Summilux” objektīvi, galvenajai kamerai ir izvēlēts augsta dinamiskā diapazona 1,0 µm liels sensors “Light Fusion 800”, kā arī integrēta optiskā attēla stabilizācijas funkcija. Minimālais teleobjektīva fokusa attālums – 9 cm. Turklāt “Xiaomi MIX Flip” tālrunī ir integrēta jaudīga mākslīgā intelekta attēlu apstrādes platforma “Xiaomi AISP”. Jaunais “Master Portrait” režīms darbojas fantastiski, uzlabo portretus tā, kā tie gandrīz vai pārspēj realitāti, taču autentiskums nezūd.

Sadarbība ar “Leica” ietver ne tikai optiku, bet arī programmatūru – fotoaparāta lietotnē lietotāji atradīs daudzus attēla stilus, kā arī divus īpašus “Leica” stilus: “Leica Vibrant” un “Leica Authentic”. Izmantojot “Leica Vibrant”, krāsas ir piesātinātākas, savukārt izmantojot “Leica Authentic”, var atjaunot oriģinālo klasisko “Leica” fotoaparātu krāsu stilu. Ir arī daudz filtru, tostarp vairāki “Leica” radīti filtri.

Dienas gaismā uzņemtās fotogrāfijas ir lieliskas, attēls ir īpaši spilgts un detalizēts. Ļoti labi tiek attēlotas gan gaišas, gan tumšākas detaļas – tālrunis lieliski tiek galā ar augsta dinamiskā diapazona ainām. Pārsteigs arī naktī uzņemtās fotogrāfijas, jo ar šo fotoaparātu var realizēt arī vissarežģītākos uzdevumus. Piemēram, rudens otra puse – laiks, kad skaidrās naktīs debesis mēdz būt ļoti gaišas un zvaigžņu debesīs ir tik daudz, cik daudz jūs neredzēsiet nevienā citā gadalaikā. Īpaši iespaidīgi rudenī izskatās Piena ceļš. Ieslēdziet “Pro” režīmu, izejiet ārā vietā, kur ir pilnīgi tumšs, izvēlieties 30 sekunžu ekspozīciju, un jūsu rīcībā ir lieliska Piena ceļa fotogrāfija. Attiecībā uz naktī uzņemtajām fotogrāfijām man nav nekādu iebildumu – sliktā apgaismojumā “Xiaomi MIX Flip” fotografē lieliski.

Taču atgriezīsimies pie objektīvu komplekta. Ja ražotājs viedtālruņa kamerai var izvēlēties tikai divus objektīvus, tas bieži integrē platleņķa objektīvu blakus galvenajam objektīvam. “Xiaomi” ir izvēlējies citu ceļu – otrs objektīvs ir teleobjektīvs, un šāds komplekts ir vien retajam salokāmajam divu objektīvu tālrunim. Taču, vai biežāk sastopamais duets – galvenā un platleņķa kamera – patiešām ir universālākais, īpaši, ja galvenās (23 mm fokusa attāluma) kameras skata leņķis ir diezgan liels? Jo daudz biežāk taču mēdzam pietuvināt attēlu, nevis uzņemt panorāmas fotogrāfijas.

Iespējams, var iebilst, ka “Xiaomi MIX Flip” teleobjektīvam ir mazs – 2x optiskais pietuvinājums, salīdzinot ar flagmaņa “Xiaomi14” teleobjektīva optisko pietuvinājumu, kas ir 3,2x, taču jāsaka, ka ļoti labi darbojas hibrīda (optiskais un digitālais) pietuvinājums.

Ar galvenajām kamerām var ierakstīt 4K videoierakstus ar ātrumu 60 kadri sekundē, vai līdz 8K videoierakstus ar ātrumu 24 kadri sekundē. Ar pašportretu kameru var ierakstīt 4K izšķirtspējas video ar ātrumu 60 kadri sekundē.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Xiaomi MIX Flip” baterija un uzlāde

Tikko parādījās pirmie salokāmie tālruņi, tika konstatēta viena sāpīga problēma – daudz vietas tālrunī aizņem ekrāna salocīšanas mehānisms, tāpēc vietas trūkuma dēļ salokāmo tālruņu tehniskais līmenis mēdz būt zemāks, salīdzinot ar tajā pašā gadā prezentēto tā paša ražotāja flagmaņu līmeni, arī baterijas ietilpība ir ievērojami mazāka. Kā jau sapratāt no iepriekš izklāstītā, “Xiaomi MIX Flip” tehniskais līmenis principā ir pielīdzināms flagmaņa “Xiaomi 14” tehniskajam līmenim. Bet kā ar bateriju? Patiesību sakot, baterija un tās darbība bija patīkams pārsteigums, it kā ierobežotajai telpai, kas tāda ir salokāmā mehānisma dēļ, vispār nebūtu nozīmes, un šajā ziņā “Xiaomi MIX Flip” var salīdzināt ne vairs ar salokāmajiem, bet gan tradicionāla dizaina tālruņiem. Vērtējot pietiekami ietilpīgās 4780 mAh baterijas darbības laiku, “Xiaomi MIX Flip” nav čempions, taču svarīgi, ka tas nepieviļ. Uzdrošinos apgalvot, ka šis ir viens no labākajiem šīs kategorijas viedtālruņiem ne tikai baterijas darbības laika, bet arī uzlādes ātruma ziņā. Turklāt iestatījumos ir iespēja izvēlēties automātisku uzlādes apturēšanu, kad tālruņa baterijas uzlādes līmenis ir 80%, un tas patiks tiem, kuriem ir svarīgi, lai baterija saglabātu savas īpašības pēc iespējas ilgāk.

Vienkārši lietojot tālruni, enerģiju īpaši netaupot, “Xiaomi MIX Flip” darbojas divas diennaktis. Protams, izmantojot ļoti intensīvi, baterija izlādēsies ātrāk, taču tik un tā kalpos praktiski visu dienu. “Xiaomi MICS Flip” lādētājs, kura jauda ir 67 W, tālruni uzlādēs stundas laikā (pusstundas laikā tālrunis tiek uzlādēts līdz gandrīz 60%).

“Xiaomi MIX Flip” vērtējums

“Xiaomi MIX Flip”, kas maksā aptuveni 1300 eiro, ir viens no labākajiem salokāmajiem “flip” tipa viedtālruņiem. Pateicoties dažām tā īpašībām, iespējams, arī labākais. Solīda kamera, rafinēts dizains, kvalitatīvi ekrāni, jaudīgs procesors, ļoti praktisks ārējais ekrāns, ietilpīga un ātri uzlādējama baterija.

Lieliska izvēle tiem, kuri meklē viedtālruni, kas izceļas pūlī. “Xiaomi MIX Flip” pamatoti var piešķirt augstu novērtējumu.

Rakstu sagatavojis R.Kažimėkas

Uz augšu