Savukārt, atbildot uz Meža inventarizācijas veicēju apvienības iebildumiem par meža inventarizācijas noteikumu grozījumiem, ZM pārstāvji akcentēja, ka attālās izpētes metodes un no tām iegūto datu precizitāte attīstās un arvien vairāk tiek izmantotas arī meža apsaimniekošanā. Tāpēc ir pašsaprotami, ka meža inventarizācijas veicēju darba apjoms mežā uz vietas samazināsies.
Patlaban noteikumu projekts ir nodots publiskai apspriešanai. Pēc tās noslēgšanās ZM vērtēs visus iesniegtos priekšlikumus, tostarp meža inventarizācijas veicēju. Noteikumu grozījumu mērķis ir mazināt administratīvo slogu, pildot Saeimas, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas lēmumu, ar ko uzdeva ministrijai pārskatīt prasības meža nozari regulējošajos normatīvajos aktos, kā arī deklarācijā par Evikas Siliņas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību noteikto, saistībā ar administratīvā sloga mazināšanu.
Jau ziņots, ka vairākas vides organizācijas atklātā vēstulē vērsušās pie Ministru prezidentes Evikas Siliņas (JV) ar aicinājumu apturēt ZM virzītos grozījumus noteikumos par koku ciršanu mežā.
Vēstules autori skaidro, ka oktobrī ZM sabiedriskajai apspriešanai nodeva grozījumus divos noteikumos - "Noteikumi par koku ciršanu mežā" un "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi".
"Šie grozījumi noteikumos formāli tika virzīti ar mērķi samazināt administratīvo slogu, optimizējot prasības datu uzskaitē, taču faktiski tie sasniedz pavisam citus "mērķus"," uzskata vides aizstāvji.
Viņi norāda, ka grozījumi ne tikai faktiski legalizētu samazinātos galvenās cirtes caurmērus, ko dabas aizsardzības organizācijas sekmīgi apstrīdēja Satversmes tiesā (ST), bet paredz arī citus pasākumus, kas pastiprinātu mežizstrādes intensitāti, negatīvi ietekmējot meža vidi. Tajā pašā laikā saskaņā ar grozījumu anotācijā sniegto informāciju, ZM ne tikai nav vērtējusi grozījumu ietekmi uz vidi, bet pat neuzskata, ka šāda ietekme varētu būt, apgalvo biedrība "Zaļā brīvība", Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) un Pasaules Dabas Fonds.