Viņas ieskatā, vairāk būtu jāpievēršas tādām veselības aprūpes jomām kā preventīvajai medicīnai, agrīnai diagnostikai un atbilstošai rehabilitācijai. Mieriņa sacīja, ka veselīgs dzīvesveids nozīmē arī sadarbību ar pašvaldībām - tieši sadarbībā ar tām jāmeklē efektīvs resursu pielietojums.
"Veselības aprūpes stratēģiskais tvērums ir jāpaplašina, to skatot ne tikai medicīniski, bet arī no ekonomikas, veselības aprūpes, pašvaldību, veselīga dzīvesveida un izglītības perspektīvas", viņa atzina.
Savukārt Abu Meri ieskatā, inovatīvu veselības aprūpes ideju ziņā Latvijā nav slikta situācija. Ir daudzi cilvēki, kas valstī izstrādā digitalizācijas pilotprojektus, kas atzinīgi vērtēti starptautiskā līmenī. Vienlaikus arī netrūkst cilvēku, kas strādā ar mākslīgā intelekta resursiem un inovācijām.
Tieši medicīnas digitalizācija ļaus efektīvāk sekot līdzi pakalpojumu pieejamībai un kvalitātei, saprotot arī to, kādi pakalpojumi visvairāk nepieciešami, tostarp to, kādu pakalpojumu nodrošināšanu nepieciešams uzlabot, uzsvēra ministrs. Arī Mieriņa bija vienisprātis un akcentēja, ka "ar medicīnu var arī pelnīt" - līdz šim vairāki starptautiskie partneri vizītēs apmeklē Latvijas slimnīcas, novērtējot un mācoties no valsts labākajiem speciālistiem. Tamdēļ svarīgi turpināt ieviest jaunas tehnoloģijas - "medicīnai būtu jāiet "sazobē" ar zinātni, inovācijām un izglītību", viņa apgalvoja.
Līdztekus veselības ministrs atzīmēja, ka par maz tiek runāts par to, ka veselības aprūpes sistēma Latvijā kopumā ir laba - biežāk tiek runāts par negatīvajām lietām.
"Pievēršamies medikamentu trūkumam un pārdzīvojam, ka nevaram laikus atsevišķus medikamentus iekļaut individuālo medikamentu sarakstā. Bet jāatceras, ka mums ir laba medicīna, jo, pateicoties pakalpojumu līmenim, slimnieki Latvijā saņem kvalitatīvu veselības aprūpi", uzskata Abu Meri.