Savukārt Lietuvā smēķē 29% iedzīvotāju, kas arī ir pieaugums par vienu procentpunktu, bet Igaunijā smēķētāju skaits ir palielinājies par septiņiem procentpunktiem, sasniedzot 25%.
Eiropas Savienībā (ES) kopumā tradicionālos tabakas produktus (cigaretes, cigāri, cigarillas un pīpes) 2023.gadā smēķēja 24% iedzīvotāju, kas salīdzinājumā ar 2020.gadu ir samazinājums par vienu procentpunktu.
Visvairāk smēķētāju ir Bulgārijā (37%), Grieķijā (36%), Horvātijā (35%) un Rumānijā (34%). Savukārt vismazāk smēķētāju ir Zviedrijā (8%), Nīderlandē (11%) un Dānijā (14%).
Eiropā vidēji 56% iedzīvotāju nekad nav izmēģinājuši cigaretes, bet Latvijā šādu iedzīvotāju ir tikai 49%.
"Eirobarometra" pētījums parāda, ka eiropieši joprojām sāk smēķēt galvenokārt ar tradicionālajām cigaretēm (79%), tostarp Latvijā cigaretes ir pirmais izmēģinātais tabakas un nikotīna produkts 77% smēķētāju, Lietuvā - 87%, bet Igaunijā - 71% smēķētāju.
Otrs populārākais tabakas un nikotīna produkts iesācēju vidū ir uztinamā tabaka - ar to vidēji ES smēķēšanu sāk 8% iedzīvotāju. Īpaši populāra uztinamā tabaka ir Nīderlandē, kur to kā pirmo produktu minējuši 22% smēķētāju. Latvijā to kā pirmo izmēģināto tabakas produktu norādījuši 3% smēķētāju, Igaunijā - 4%, bet Lietuvā - 1%.
E-cigaretes kā savu pirmo produktu ES kopumā minējuši 3% smēķētāju, bet karsējamo tabaku - 1%. Arī zelējamo tabaku jeb snusu kā pirmo produktu norādījuši tikai 1% eiropiešu, tomēr tas ir otrs populārākais iesācēju produkts Zviedrijā 17%, kur kopumā ir zemākie smēķēšanas rādītāji ES.