Raidījums vaicāja Helmanim, kāpēc pašvaldība šo informāciju slēpj. "Nē, tā nav slepena informācija," pēc padomāšanas atbildēja Helmanis. Viņš aicināja trešo reizi pašvaldībai šo informāciju palūgt, bet pieļāva, ka nāksies prasīt arī ceturto reizi.
Ogres pašvaldības komunikācijas nodaļas vadītājs Patriks Grīva apgalvoja, ka viņam šāds saraksts nav pieejams.
Tomēr "De Facto" izdevās no Valsts probācijas dienesta iegūt Ogres novada pašvaldības noteikto prioritāro darbu saraksta uzskaitījumu. Tajā var redzēt, ka kā pirmie darbi salīdzinoši lakoniski noteikti, piemēram, telpu uzkopšana, zāles pļaušana, krūmu izzāģēšana, lapu grābšana, bet
saraksta beigu daļa izskatās kā kāda grafomāna sacerēta: garos teikumos aprakstīta novada vēstures pētīšana, informācijas vākšana datu bāzēs, pašvaldības muzeju krājumu popularizēšana un tādā garā.
Neoficiāla informācija liecina, ka saraksts ar darbiem aktualizēts šogad augustā.
Probācijas dienests attiecībā uz Lapsu atklāj tik daudz, ka viņš ticis nodarbināts Ogres novada pašvaldības iestādē un atbilstoši darba grafikam veica darbus, piemēram, ar arhīva materiāliem, dokumentiem. Tagad viņam tiks noteikti citi darbi un mainīts probācijas lietas vadītājs.
"Lietas vadītāja maiņa ir standarta rīcība dienestā, saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem sabiedriskā darba izpildes laikā un šķietamu interešu konflikta vai korupcijas risku. Šajā gadījumā Dienestā ir saņemta sūdzība par šķietamu korupciju probācijas klienta sabiedrisko darbu izpildes ietvaros saistībā ar klienta publikācijām sociālajos tīklos," rakstiski atbildēja probācijas dienests, kurš gan neesot konstatējis pārkāpumus savu amatpersonu darbībā.
Helmanis intervijā nonāk pretrunās ar pašvaldības rīcību. Viņš no vienas puses pauž prieku, ka notiesātie izvēlas viņa vadīto novadu, lai atstrādātu sabiedriskos darbus. Taču no otras puses – pēc lietas vadītāja nomaiņas Lapsam, Ogres pašvaldība nolēma vienpusēji vispār pārtraukt sadarbību ar probācijas dienestu. Šis lēmums ietekmēs arī citus probācijas klientus.