Golfa laukumā, zem ūdens vai nekurienē – vienmēr kopā ar Huawei Watch Ultimate

Foto: Jānis Vēvers

Rokaspulksteņi jau gadu desmitiem pildījuši sociālā statusa apliecinātāja lomu. Līdz ar viedo valkājamo ierīču ekspansiju laikrāži ieguvuši lērumu jaunu funkciju, taču greznošanās tieksme atsevišķās aprindās nekur nav zudusi. Tieši tādēļ arī katrs sevi cienošs tehnoloģiju uzņēmums parūpējas par īpašu sēriju, kurā iekļautie viedpulksteņi izgatavoti no augstvērtīgiem materiāliem, apveltīti ar elegantu dizainu un īpašām funkcijām, un, protams, ir krietni dārgāki. Lai uzsvērtu elitāro vietu hierarhijā un ļautu valkātājiem izcelties uz pārējo fona.

Šāda sērija ir arī Huawei visnotaļ plašajā viedpulksteņu klāstā. Tā nosaukta par Watch Ultimate, un šoruden sagaidījusi jaunāko pienesumu. Viedais laikrādis piesaista uzmanību ar zaļiem dizaina elementiem, kam ir pavisam vienkāršs skaidrojums –

jaunākais Watch Ultimate ir orientēts uz elitāro publiku, kas spēlē vienkāršam garāmgājējam nepieejamo spēli – golfu.

Nepieejamo tādēļ, ka pirms kājas speršanas uz laukuma ikvienam censonim jāiziet pamata apmācība un jāiegūst Zaļā karte, kas apliecina, ka golferis zina, kā uzvesties laukumā, pārzina etiķeti un apzinās, cik izmaksās ekipējums.

Cietāks, bet vieglāks par tēraudu

Watch Ultimate lielākais pluss ir tāds, ka tas piedāvā krietni vairāk par greznu ārieni, ar ko padižoties citu spēlētāju priekšā. Par dizainu, protams, ir padomāts. Masīvais pulkstenis ir izgatavots no metāla sakausējuma, kura pamatā ir cirkonijs. Kad šķidrais maisījums sacietēja, Huawei inženieri ieguva viengabala korpusu ar iespaidīgām un noderīgām spējām. Tas ir cietāks, pret triecieniem noturīgāks un arī nodilumizturīgāks par nerūsējošo tēraudu. Pie tam ievērojami vieglāks, tādēļ prāvo gabarītu ierīce ir izcili piemērota sportošanai.

Foto: Jānis Vēvers

Izturīgas ir arī pārējās sastāvdaļas. Pogas izgatavotas no titāna sakausējuma, ekrānu klāj safīra stikls un aizmugurē sensorus sargā nanokristālu keramikas korpuss. Citiem vārdiem sakot,

Watch Ultimate ir kā bruņumašīna. To var sabojāt vien tad, ja apzināti to mēģina izdarīt, nevis nejaušās ikdienas situācijās.

Vēl piemērotāku sportošanai pulksteni padara viegli nomaināmās siksniņas, ko var pielāgot dažādiem sporta veidiem un situācijām. Sākot ar glaunu metāla sprādzi un beidzot ar pieskaņotas zaļas krāsas auduma siksniņu, kas cieši noturēs 76 gramus vieglo korpusu izvēlētajā vietā uz plaukstas locītavas.

Foto: Jānis Vēvers

Padomdevējs golfā

Bet atgriezīsimies pie golfa. Vairāk nekā 100 pulksteņa atpazīto sporta veidu vidū tam šoreiz ir īpaša loma. Viedpulkstenī ieinstalētā programma ļauj piekļūt milzīgai datu bāzei, kurā ir vairāk nekā 15 000 laukumu visā pasaulē. Arī Latvijā. Atverot golfa lietotni Siguldas apmeklējuma laikā, pulkstenis uzreiz piedāvāja doties uz Reiņa trasi pie Turaidas vai uz Ozo klubu Ķīšezera krastā.

Foto: Jānis Vēvers

Lietotnē redzams pat attālums līdz katram no laukumiem. Izvēloties ģeogrāfiski tuvāko Reiņa trasi, Watch Ultimate nekavējoties lejupielādēja un 1,5 collu LTPO AMOLED košajā ekrānā parādīja detalizētu visu 9 bedrīšu plānu – ar grīniem, bunkuriem, ūdens šķēršļiem un reljefa īpatnībām.

Tā kā pulkstenis «redz», kurā laukuma vietā atrodaties, tas izrēķina attālumu līdz bedrītei un iesaka piemērotāko nūju sitiena izdarīšanai.

Tas arī skaita izdarītos sitienus, izvērtē atvēzienu un sitiena ātrumu, kā arī sagatavo detalizētu atskaiti par spēli. Tas nozīmē, ka pulkstenis spēj palīdzēt kā iesācējiem, tā rūdītiem entuziastiem. Pirmajiem palīdzēs nūju izvēles ieteikumi, bet «speci» iegūs vērtīgu informāciju par sitiena kvalitāti un varēs padomāt, kā uzlabot tehniku.

Foto: Jānis Vēvers

Noderīgs kalnos un ūdenī

Lai arī golfam ierādīta acīmredzama loma Watch Ultimate popularizēšanā, tā nebūt nav vienīgā iezīme.  

Ultimate sērija pašos pamatos ir paredzēta piedzīvojumu meklētājiem un sportiskiem cilvēkiem, kuriem patīk meklēt savu spēju robežu.

Tieši tādēļ šajā pulkstenī ir topogrāfiskās kartes, kam var piekļūt bezsaistē. Tas ir īpaši noderīgi gadījumos, kad sanācis nomaldīties apvidos, kurus nesasniedz mobilā tālruņa sakaru pārklājums.

Foto: Jānis Vēvers

Par īpašo misiju liecina arī trešā fiziskā poga, kas novietota stingrā korpusa kreisajā malā. Tā aktivizē ekspedīcijas režīmu. Atšķirībā no pārgājiena vai pastaigas, ekspedīcijas režīms vāc lielāku datu apjomu. Piemēram, tas darbina divas globālas pozicionēšanas sistēmas vienlaikus, lai maršruts tiktu dokumentēts maksimāli precīzi. Līdz ar to arī atpakaļceļā Watch Ultimate navigācija spēj aizvest precīzi pa to pašu taku, pat ja pagājis krietns laiks. Interesanta ir arī blāvā apgaismojuma funkcija, kas ir īpaši noderīga tumšā naktī, jo citādi spilgtais ekrāns nežilbina acis.

Ja piedzīvojumā paredzēts mesties ūdenī, arī tā nav problēma. Watch Ultimate atbilst 10 ATM reitinga prasībām, tādēļ ar to var laisties līdz pat 100 metriem dziļi ūdenī.

Te droši vien vietā piebilde, ka netrenētiem cilvēkiem to nevajadzētu pārbaudīt, jo, ja pulkstenis spiedienu dzelmē izturēs, nepieredzējušais peldētājs var arī nepārciest. Niršanas režīmā pulkstenis rāda gan sasniegto dziļumu, gan spiedienu un daudzus citus rādītājus. Tas arī nemitīgi sniedz padomus, cik ātri laisties dzelmē, kad piestāt dekompresijas pauzē un kad ķermenim radītais izaicinājums kļūst bīstams.

Ikdienā noderīgs pulkstenis

Jāpiebilst, ka visas minētās iespējas ir kā deserts virs fundamentāla pamatēdiena. Jo Watch Ultimate pieprot pilnīgi visu to pašu, ko citi Huawei viedpulksteņi. Proti, tas mēra ikdienas fiziskās aktivitātes un veselības stāvokļa parametrus, kā arī piedāvā dažādas treniņu programmas. Miega kvalitāte, stresa līmenis, skābekļa piesātinājums, ādas temperatūra, pulss, elektrokardiogrammas pieraksts – tas viss te ir pieejams. Nemaz nerunājot par iespēju veikt telefonzvanus caur Bluetooth savienojumu, vadīt mūzikas atskaņotāju, apskatīt laika prognozi un darīt daudzas citas lietas.

Foto: Jānis Vēvers

Kā tas atsaucas uz baterijas darbības laiku? Mēreni. Normālā lietošanas režīmā Watch Ultimate ar vienu uzlādi darbojas līdz 8 dienām.

Aktivizējot baterijas taupīšanas funkciju – pat 14 dienas. Tas nozīmē, ka dodoties ilgākā pārgājienā drīzāk būs jādomā, kā noturēt pie dzīvības piesaistīto viedtālruni, nevis pašu pulksteni. Starp citu, nav svarīgi, kāda zīmola tālruni lietojat – Watch Ultimate saprotas kā ar Android, tā iOS operētājsistēmu.

Pulksteņa dārgākās versijas 898 eiro cena nozīmē, ka tas nerotās katra pretimnācēja roku. Tieši kā paredz elitāru produktu koncepcija.

Foto: Jānis Vēvers

Taču tie, kuri izvēlēsies Huawei Watch Ultimate, dāvās sev iespēju nedēļām ilgi pētīt un izmēģināt iepriekš neiepazītas funkcijas, un varbūt pat atradīs jaunu aizraušanos. Un tieši tas arī jādara. Būsim godīgi, iegādāties šāda kalibra pulksteni ir jēga vien tad, ja patiešām plānojat izmantot tā īpašās spējas. Pretējā gadījumā var izlīdzēties ar lētākām alternatīvām. Tiesa, arī Watch Ultimate iegādi var padarīt izdevīgāku, ja pirkumu paspēj veikt līdz 17. novembrim. Tad dāvanā tiks pasniegtas nepilnus 200 eiro vērtas Huawei augstākās klases bezvadu austiņas FreeBuds Pro 3.

Raksts tapis sadarbībā ar Huawei Latvija.

Svarīgākais
Uz augšu