Darba tirgus mainās. Kur darbinieku trūkst visvairāk?

Foto: Shutterstock

Lai arī salīdzinājumā ar pirmskovida laikiem ir sarucis brīvo darba vietu absolūtais skaits un īpatsvars Latvijas darba tirgū, tomēr uzņēmēji vēl aizvien ir spiesti saskarties ar zināmu deficītu. Tas gan nesola vieglu darba atrašanu visiem.

Pēdējos gados aizvien vairāk iezīmējas tendence, ka konkurence par katru nosacīto darba ņēmēju Latvijā kļūst aizvien sīvāka. Tas tāpēc, ka demogrāfijas izmaiņas Latvijā turpina noteikt visai negatīvu toni, gan saistībā ar iedzīvotāju novecošanu un straujāku miršanu nekā dzimšanu, gan arī tāpēc, ka migrācijas procesi turpina spēlēt negatīvu lomu.

Attiecībā uz pēdējo mūsu valsts iedzīvotāju skaita īslaicīgu pieaugumu radīja karš Ukrainā, taču kopumā situācija vēl aizvien nav pārāk iepriecinoša. Tiesa, ir cerība, ka beidzot esam pietuvojušies brīdim, kad no valsts izbraukušo un tajā iebraukušo skaits būs līdzsvarā vai pat nosvērsies par labu tiem, kas iebrauc.

Ar vēlamības izteiksmi varētu teikt, ka par labu tiem, kas šeit atgriežas. Tā kā strādājošo tomēr pietrūkst, pēdējo gadu gaitā darba tirgus virzība vismaz nosacīti bijusi labvēlīgāka tiem, kas strādā, nevis darbu dod. Protams, ne visur. “TVNET+” skaidro, kuros tautsaimniecības segmentos un kurās profesijās neaizpildīto vakanču skaits ir vislielākais. Protams, visbūtiskākais brīvo darba vietu skaits vēl nenozīmē, ka darba ņēmēji šajās jomās var justies viskomfortablāk. Pastāv arī iespējamība, ka tieši neaizpildīto vakanču daudzums var kalpot par signālu tam, ka cilvēki tur pārāk nelaužas strādāt

Svarīgākais
Uz augšu