Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba
Iesūti ziņu!

Virtuves pārvērtības – kā iekārtot funkcionālu virtuvi mansardā?

Raksta foto
Foto: publicitātes

Virtuves primārā funkcija ir nodrošināt vietu ēdiena gatavošanai, tāpēc tai ir jābūt ērtai, praktiskai un aprīkotai ar visām nepieciešamajām sadzīves tehnikas iekārtām. Tomēr, ja virtuve atrodas jumta stāvā, kur ir slīpi griesti, ja ir jārēķinās ar esošajiem ūdens pievadiem un faktu, ka telpa ir apvienota ar dzīvojamo istabu, visu vajadzību apmierināšana var kļūt īpaši izaicinoša. Interjera dizainere iesaka, kā uzlabot virtuves plānojumu un funkcionalitāti un kā iekārtot telpu ar slīpiem griestiem.

Ģimene pirms astoņiem gadiem pārcēlās uz savu mājokli, un virtuve bija pirmā telpa, kas tika izremontēta un iekārtota, taču gadu gaitā tā jau ir apbružājusies. Virtuvei ir neparocīgs plānojums, kas neatbilst ģimenes vajadzībām, un tā nav tik funkcionāla kā gribētos. Slīpo griestu dēļ trūkst iespēju iekārtot vietu mantu glabāšanai un laba apgaismojuma, jo dienas gaisma ienāk tikai pa vienu jumta logu. Problemātiskākā ir zona ap virtuves izlietni, kura novietota stūrī, tā ievērojami apgrūtinot lietošanu.

Izvēlies krāsas, kas harmonē ar pārējo mājokļa interjeru

Interjera dizainere, kura palīdzēja ģimenei atjaunot virtuvi, skaidro, ka plānošanā ir jāņem vērā gan mēbeļu izvietojums, gan krāsu gamma. Viņa uzsver, ka košas krāsas laika gaitā var vairāk apnikt, turklāt tās paātrina telpas morālo novecošanu. Neitrālie toņi – baltais, pelēkais, smilškrāsas un melnais, kā arī dabiskās koka tekstūras – ilgāk izskatīsies moderni. Šie toņi der gandrīz jebkura stila interjeram un ir viegli saskaņojami ar citām krāsām, veidojot mierpilnu fonu interjera priekšmetiem, kuri mainās biežāk.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Virtuvei dizainere izvēlējās dabiskos toņus – pamatu veido baltā krāsa, ko papildina ozola mājīgi brūnais tonis un izteiksmīgā tekstūra, bet akcents ir zaļā krāsa. “Izvēloties mēbeles virtuves fasādes krāsā, interjera kopiespaids ir harmoniskāks un netiek pārblīvēts ar dažādu stilu un krāsu priekšmetiem. Es nolēmu radīt minimālisma stila iekārtojumu, ko raksturo elegantas līnijas, vienkāršība un saskaņotas mēbeles. Šāda stila priekšrocība ir harmonisks, ilgtspējīgs dizains,” uzsver IKEA interjera dizainere Zane Corndorfa.

Atrodi risinājumu problemātiskajām vietām

Mansarda stāvā lielākais izaicinājums ir slīpi griesti, kas būtiski ierobežo sienas platību, ko varētu izmantot skapīšiem. Šādos gadījumos dizainere iesaka izmantot vaļējus plauktus, jo tie ir vieglāk pielāgojami slīpajām virsmām. Lai iegūtu vairāk vietas mantām, viņa rekomendē lietot dažādus sienas organizatorus, piemēram, stangas ar pakaramajiem. Tas ir vienkāršs, ekonomisks risinājums, kas palīdz labāk sakārtot telpu un atbrīvot vairāk vietas uz darba virsmas ērtākai gatavošanai.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Plānojot telpa tika vizuāli sadalīta divās zonās – virtuves un ēdamistabas zonā –, lai jaunā virtuve iekļautos atvērta plānojuma telpā. Harmoniskais iespaids panākts, ļaujot skapīšiem turpināties arī ēdamzonā, jo tādējādi tie pārtop vienojošā elementā.

Vēl viens izaicinājums bija risinājuma rašana neērtajam stūrim. Telpas plānojuma dēļ nebija iespējams ievietot tur stūra skapi, turklāt esošie ūdensvada un ūdens sildītāja pievadi vēl vairāk samazināja iespējas. Interjera dizainere to atrisināja, pagarinot darba virsmu un novietojot zem tās ratiņus. Tādi iederēsies pat ļoti šaurās vietās, un tos var pārvietot pēc nepieciešamības, turklāt tie kalpo arī kā papildu vieta mantu glabāšanai.

Telpas akcentam – pāris radoši risinājumi

Mājokļa saimnieki vēlējās, lai interjerā dominētu minimālisms, un dizainere, plānojot telpu, ņēma vērā viņu vēlmes. Izvēloties iekārtojuma elementus, viņa ņēma vērā svarīgāko, kas ir raksturīgs minimālismam, izvēloties ģeometriskas formas, dabisku krāsu paleti, praktiskumu un augstas kvalitātes materiālus. Katrs priekšmets tika rūpīgi izvēlēts, lai iedzīvinātu minimālisma pamatprincipus.

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Šobrīd ir moderni izmantot sienu dekorēšanai spoguļus. Tie šobrīd pilda tādu pašu dekoratīvu funkciju kā gleznas un attēli, ko bieži izkārto kolāžās. Var grupēt dažāda izmēra un nokrāsu spoguļus, izveidojot kompozīciju, kas vizuāli paplašinās telpu un ilgāk saglabās pievilcību, jo neapniks tik ātri kā bildes.

“Ēdamzonā pie sienas gribēju radīt unikālu spoguļu sienu. Tā ir labs akcents, kas ne tikai atdala virtuves zonu no ēdamzonas, bet arī rada interesantus atspulgus, kas mainās dažādos diennakts laikos,” pastāsta Z. Corndorfa.

Dizainere arī dalās ar praktisku ieteikumu telpām, kurās ir jumta logi, kas bieži nav tik parocīgi aizsniedzami. Risinājums ir uzstādīt ar tālvadības pulti vadāmas žalūzijas – tās būs īpaši ērtas dienās, kad pa logu iespīd tiešie saules stari.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu