Ģirts Ozols, LVRTC valdes priekšsēdētājs:
“Mobilo sakaru operatori pie viena galda ir reti, un, ja mēs runājam par koplietošanu un sadarbību, tad parasti sarunas nevedas. Mums izdevās, mēs novienojāmies, mēs uzdizainējām projektu, visu nepieciešamo dokumentāciju un projektējumu. Bija p aredzēts finansējums no tā saucamās "Kovid fondu naudas" - grants pilnā apjomā, simtprocentīgi”.
Lai uz starptautiskā autoceļa ieviestu nepārtrauktu 5G internetu, Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) ieguva iespēju saņemt 12,5 miljonus eiro. Bet uzņēmuma TET iebilžu dēļ termiņi nokavēti, nauda pazaudēta un darbi nav pat uzsākti.
Iecerētajam projektam bija nolemts mēģināt iegūt Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda naudu. Tas nozīmētu, ka Latvijai šim projektam nebūtu jātērē neviens eiro un 100% finansējums nāktu no Eiropas.
Kad 2022.gada vasarā dokumenti gatavojas nonāk uz galda Krišjāņa Kariņa valdībai, pret to iebilst cits daļēji valstij piederošais telekomunikaciju uzņēmums TET. Tā vadība saka - daļā gar “Via Baltica” šoseju viņiem jau ir savilkti optiskie tīkli.
Uldis Tatarčuks, TET valdes priekšsēdētājs:
“Protams, ka mēs iebildām pret to, ka bez nekāda pamatojuma vienam uzņēmumam, kurš ir aktīvs konkurents dažādos pakalpojumos visiem pārējiem, vienkārši tiek piešķirti 12,5 miljoni eiro, pat nepaskaidrojot, kādi ir atlases kritēriji. Un kāpēc šāds lēmums ir ilgtermiņā izdevīgākais Latvijas Republikai”.
Ģirts Ozols, LVRTC valdes priekšsēdētājs:
“Tika palūgta vēl papildus informāciju, bet šī papildus informācija pat ātri piegādājam, viņas izskatīšanas laiks bija pēc 7-8 mēnešiem, ņemot vērā Eiropas Komisijas attiecīgos kalendārus un priekšrakstus. Projekts bija jārealizē līdz šī gada noslēgumam. Un līdz ar to laika kalendārs izveidojās tāds, ka tas projekts nav realizējams”.