Iesūti ziņu!

Video Labāko biznesa ideju apbalvošana

Papildināts
Grantu konkursā “(ie)dvesma” apbalvošana
Grantu konkursā “(ie)dvesma” apbalvošana Foto: Publicitātes foto

Biznesa ideju grantu konkursā “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas valstspilsētu, Jelgavas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu un Siguldas novadiem, šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – iesniegtas 117 biznesa idejas.

Visi interesenti varēja pievienojieties grantu programmas apbalvošanas pasākuma tiešraidei, kurā varēja uzzināt, kuras biznesa idejas iegūs kopumā 96 000 eiro atbalstu. Tiešraides sākums bija pulksten 16, bet pēc tam varēs aplūkot ieraksta video.

Biznesa ideju grantu konkursā “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas valstspilsētu, Jelgavas, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu un Siguldas novadiem, šogad ir atbalstītas 12 biznesa idejas. Grantu konkursa mērķis ir veicināt biznesa vides attīstību, tas notiek jau astoto gadu pēc kārtas.

Biznesa ideju autoriem šogad kopumā piešķirti teju 96 tūkstoši eiro, viena granta maksimālais apmērs ir 12 tūkstoši eiro.

Grantu ieguvēji 2024. gadā

SEB bankas grants piešķirts divām biznesa idejām – 6000 eiro apmērā katrai. Uzņēmums “Vertexo” piedāvā starptautisku sporta pārvaldības risinājumu “Tournated”, kas palīdz sporta organizācijām efektīvi pārvaldīt savas aktivitātes. Savukārt uzņēmums “MSO” izglītības iestādēm piedāvā Latvijā radītu risinājumu “Mobbing Stop”, kas paredzēts bērnu un pusaudžu uzvedības un savstarpējo attiecību problēmu novēršanai.

Konkursa žūrija lēma, ka Mārupes novada granti tiks piešķirti divām idejām – 6000 eiro apmērā katrai. Uzņēmums “RMF” iecerējis izveidot basketbola treniņu zāli, kas piedāvās iespēju jauniešiem, entuziastiem un profesionāļiem uzlabot metiena precizitāti ar interaktīvu tehnoloģiju un modernas piespēļu mašīnas palīdzību. Savukārt uzņēmums “Floway” plāno uzstādīt papildu ziedu tirdzniecības automātu, kas sniegs iespēju jebkurā diennakts laikā iegādāties svaigus ziedus.

Jelgavas novada grantu 12000 eiro apmērā žūrija piešķīra projektam “Montes stāsti”, kas veido pasaku grāmatas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Papildu tam iecerēts organizēt leļļu tēatra viesizrādes un lasīšanas veicināšanas pasākumus, bet tālākas nākotnes mērķis ir izveidot kultūras un izklaides vietu bērniem.

Divi Jūrmalas novada granti – 6000 eiro apmērā katrs – tika piešķirti uzņēmumam “Ambermill” un pieteicējai Sintijai Ertmanei. “Ambermill”, kas izgatavo keramikas zobu kroņus un venīrus, kā arī dažāda veida protēzes, grantu izmantos keramikas krāsns iegādei. Savukārt Sintija Erdmane, kuras attīsta personalizētu bērnu apģērba izgatavošanas uzņēmumu (zīmols “Mamma Make”), par saņemto grantu iegādāsies izšūšanas iekārtu.

Divi Ķekavas novada granti – 6000 eiro apmērā katrs – ir piešķirti pieteicējiem Jānim Krauklim un Marikai Gribustei. Jānis Krauklis iecerējis attīstīt pakalpojumu nekustamo īpašumu nozarē “Tirgus Dati”, kas palīdzēs analizēt nekustamā īpašuma tirgu, novērtēt īpašumus, kā arī iegādāties, pārdot, izīrēt, noīrēt, attīstīt vai investēt. Marika Gribuste grantu izmantos sāls istabas veidošanai Ķekavā. Haloterapija (sāls terapija) ir procedūra, kurā cilvēks elpo ar smalkām sāls daļiņām bagātinātu gaisu, – tā palīdz attīrīt elpceļus un ādu.

Olaines novada grants 11 766 eiro apmērā piešķirts metālpastrādes uzņēmumam “ARG Metinātava”. Grants paredzēts iekārtu iegādei uzņēmumam, kas ražo metāla konstrukcijas, specializējoties automobiļu virsbūvju, piekabju un puspiekabju, cisternu, platformu un konteineru ražošanā.

Ropažu novada grants 12000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam “Vilbers”. Grants paredzēts ražotnes uzlabošanai un uzņēmuma dalība nozīmīgākajā nozares izstādē. “Vilbers” ražo unikālu apģērbu un aksesuārus cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Žūrija lēma, ka Siguldas novada grants 12000 eiro apmērā tiks piešķirts uzņēmumam “Rollers and Skis”, kas plāno attīstīt savu distanču un kalnu slēpju apkopes pilna cikla servisa centru, izmantojot Latvijā unikālas, pasaules augstākā līmeņa iekārtas.

Grantu konkursā saņemtie pieteikumi tika vērtēti trīs kārtās, izvērtējot gan atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. No visām iesniegtajām idejām līdz noslēdzošajai kārtai – prezentācijām žūrijai – tika izvirzīti 22 pārliecinošākie pieteikumi, bet grantus saņēma 12 biznesa idejas.

Grantu konkursā šogad tika saņemtas 117 biznesa idejas – 24 pieteikumi no Jelgavas un Siguldas novadiem (no katra), 18 pieteikumi no Ropažu novada, 17 pieteikumi no Mārupes novada, 16 pieteikumi no Jūrmalas, 11 pieteikumi no Ķekavas novada un 7 pieteikumi no Olaines novada.

Šis ir vēsturiski augstākais pieteikumu skaits. Salīdzinājumam, – pērn tika saņemti 59 pieteikumi, 2022. gadā – 47, bet 2021. gadā – 65 pieteikumi.

“Šogad grantu konkursā saņēmām rekordlielu pieteikumu skaitu – tika iesniegtas 117 biznesa idejas. Tāpēc kopējo grantu konkursa finansējumu palielinājām no 70 tūkstošiem eiro līdz 96 tūkstošiem eiro, bet vienam projektam pieejamais maksimālais grants tika palielināts no 10 tūkstošiem eiro līdz 12 tūkstošiem eiro. “(ie)dvesmas” konkursa mērķis ir veicināt uzņēmējdarbību, mudinot cilvēkus idejas pārvērst biznesā, jo cilvēku iesaiste uzņēmējdarbībā, jaunu uzņēmumu dibināšana un attīstīšana, ir pamata nosacījums valsts ekonomikas attīstībai un labklājības veicināšanai. Būtiski ir tas, ka šādi tiek pārkāpts psiholoģiskais slieksnis, kas daudzus attur no biznesa uzsākšanas.

Saņemtais grants nav jāatmaksā, proti, uzņēmumam nerodas papildu saistību slogs. Tas, ka šo programmu realizējam kopā ar pašvaldībām, sniedz plašākas iespējas jauniem uzņēmējiem reģionos.

Apsveicu šī gada grantu saņēmējus un novēlu veiksmi biznesa attīstīšanā,” saka SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas pārvaldes vadītājs Ģirts Priede.

Uz konkursa “(ie)dvesma” grantiem var pretendēt gan privātpersonas, kas vēl tikai plāno uzsākt savu biznesu, gan arī jau esoši uzņēmumi, kas veic vai plāno veikt saimniecisko darbību kādā no grantu programmā iesaistītajām pašvaldībām, un, kas saimniecisko darbību veic ne ilgāk kā piecus gadus. Granta līdzekļi paredzēti esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei. Strādājošu uzņēmumu apgrozījums iepriekšējā gadā nedrīkst pārsniegt divus miljonus eiro, bet darbinieku skaitam jābūt mazākam par desmit.

Grantu programma “ie(dvesma)” darbojas no 2017. gada, tās ietvaros atbalstu ir saņēmuši jau 58 biznesa projekti. Kopējā septiņos gados grantu finansējumā piešķirtā summa pārsniedz 440 tūkstošus eiro.

Svarīgākais
Uz augšu