Vienlaikus Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pārstāvis Andris Grafs priekšlikumā aicina papildināt likumprojektu, paredzot, ka šā likuma subjekti ir publiskas personas kapitālsabiedrības, kas atbilst noteiktajiem kritērijiem par juridisko adresi, vidējo darbinieku skaitu, kā arī neto apgrozījumu vai bilances kopsummu.
Tāpat "Nasdaq Riga" priekšlikumā tiek rosināts "paplašināt direktīvas ieviešanas tvērumu, attiecinot to arī uz valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām, kas izpilda likumprojektā minētos kritērijus par juridisko adresi, vidējo darbinieku skaitu, kā arī neto apgrozījumu vai bilances kopsummu".
Tādu pašu ierosinājumu rakstiski paudusi arī kustības "Riga Tech Girls" vadītāja Anna Andersone.
Līdztekus biedrība "Centrs Marta" priekšlikumā rosina dzimumu līdztiesības proporciju noteikt augstāku, proti, nākotnē ar likumu nosakot pilnīgi proporcionālu pārstāvniecību dzimumu pārstāvjiem vadības sastāvā.
Topošajā likumā plānots noteikt, ka, izvēloties starp kandidātiem ar līdzvērtīgu kvalifikāciju, kompetenci un sniegumu, darba devējam priekšroku būtu jādod nepietiekami pārstāvētā dzimuma kandidātam, tātad - ja uzņēmuma vadībā vairāk ir vīriešu, tad šādā gadījumā būtu jādod priekšroka sievietei, un otrādi.
Tomēr kapitālsabiedrības varētu izvēlēties arī vairāk pārstāvētā dzimuma kandidātu, ja līdzvērtīgas kvalifikācijas gadījumā pamatotu iemeslu dēļ pārstāvētā dzimuma kandidāta "īpašā situācija" palīdzētu sasniegt personāla dažādības veicināšanas mērķus, iekļaujot valdē vai padomē kādu atšķirīgas attieksmes riskiem pakļauto personu grupu kandidātu pēc nediskriminējošiem kritērijiem, norādīts likumprojektā.
Kapitālsabiedrībām, uz kurām attieksies likums, reizi gadā būtu savā tīmekļvietnē jāpublicē paziņojums par dzimumu pārstāvniecību to valdēs un padomēs, informācijā iekļaujot arī paskaidrojumus gadījumā, ja proporcionālo dzimuma līdzsvara attiecību nav izdevies nodrošināt. Vienlaikus aprakstā būtu jāiekļauj plānotie pasākumi šī mērķa sasniegšanai nākotnē.