Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

6 populāras kļūdas skaistumkopšanā, ko pieļauj teju ikviens

Raksta foto
Foto: Alena Ozerova/Shutterstock

Vēloties panākt nevainojamu izskatu, nereti pieļaujam kļūdas, kas var kaitēt mūsu ādai un matiem, nevis uzlabot to stāvokli. Šajā rakstā aplūkosim sešas populārākās kļūdas skaistumkopšanā, kuras, iespējams, ikdienā pieļauj arī tu, un "Apotheka" sertificēta farmaceite Alīna Fleišmane sniegs padomus, kā no tām izvairīties.

 

Nenotīrīt dekoratīvo kosmētiku

Nenotīrīta dekoratīvā kosmētika pirms miega aizsprosto poras un sekrēcijas dziedzerus, kas var radīt sejas ādas iekaisumus,  turklāt ilgtermiņā var veicināt ādas sausumu, tā var kļūt jutīga un pārlieku ātri novecoties.

Viens no svarīgākajiem posmiem sejas ādas kopšanas rutīnā ir attīrīšana, tāpēc ir svarīgi atrast kvalitatīvu attīrošo kosmētikas līdzekli, kas būs piemērots sejas ādas tipam un viegli nomazgājams pēc lietošanas.

"Daudzu iecienītās mitrās salvetes var būt tikai īstermiņa risinājums, piemēram, ceļojumos, bet noteikti ne ilgtermiņa sejas kopšanas rituālā, jo tajās esošais sastāvs pārlieku sausina ādu, turklāt tās nereti rada maldīgu sajūtu, ka āda ir tīra, skatoties uz salvetes sakrāto no sejas ādas,"

norādā Alīna Fleišmane.

Taukainas ādas īpašniekiem piemērotāks būs attīrošais gels vai putas, savukārt sausai ādai labāk noderēs attīrošais pieniņš. Noteikti jāpievērš uzmanībai izvēlētā līdzekļa kvalitātei – kombinējot labu sejas krēmu ar sliktas kvalitātes attīrošo līdzekli, vēlamais efekts var izpalikt, jo krēma sastāvā atrodamās vērtīgās vielas nespēs uzsūkties ādā.

Sejas ādu ieteicams tīrīt divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Īpaši rūpīgi attīrīšanu jāveic vakarā, jo nakts laikā āda atjaunojas, bet dienas gaitā uzkrātie putekļi, netīrumi un kosmētikas paliekas.

Labs sejas tīrīšanas līdzeklis palīdzēs saglabāt veselīgu ādas stāvokli un nodrošināt tās atjaunošanos nakts laikā. "Aptiekās ir pieejami dažādi laboratoriski pārbaudīti un līdz ar to – droši, ikdienas lietošanai paredzēti produkti dekoratīvās kosmētikas notīrīšanai, piemēram, attīrošas putas, želejas un pieniņi, kā arī micelārais ūdens.

Micelārais ūdens efektīvi veidā palīdzēs noņemt pat biezākās kosmētikas kārtas, jo tā sastāvā ir nelielas molekulas, kas labi iekļūst vissmalkākajās ādas rievās un absorbē netīrumus, eļļas un vienlaikus arī sašķeļ kosmētiku.

Tāpat, ar micelārā ūdens palīdzību vieglāk notīrīt arī ar dekoratīvo kosmētiku noklātu kakla un dekoltē zonu, izmantojot vates plāksnītes. Nevajadzētu aizmirst arī par kosmētikas uzklāšanai paredzēto otiņu regulāru tīrīšanu, lai izvairītos no sebuma un baktēriju pārneses uz kosmētikas produktiem un sejas ādu, kas attiecīgi var veicināt sejas ādas iekaisumu," skaidro farmaceite.

Nevajadzīgi kairināt sejas ādu

Sejas ādas kairināšana var izraisīt ādas bojājumus, radīt rētas un pat veicināt grumbu rašanos.

Atbrīvošanās no pūtītēm mājas apstākļos ir viens no biežākajiem sejas ādas kairināšanas iemesliem.

Lai izvairītos no potenciāliem ādas bojājumiem, padziļinātu sejas attīrīšanu ieteicams veikt pie profesionāļa. Dermatologs, izrunājot ar klientu viņa vajadzības, novērtējot ādas īpatnības un veselības stāvokli kopumā, zinās to, kādu procedūru izvēlēties, kā arī viņam būs piemēroti sanitāri apstākļi drošai manipulāciju veikšanai un nepieciešamie skaistumkopšanas līdzekļi.

Lietot ādas tipam neatbilstošus kopšanas līdzekļus

Katram cilvēkam ir atšķirīgs ādas tips, tādēļ noteikti jāpievērš uzmanība mērķim, kādam konkrētais skaistumkopšanas produkts ir paredzēts.. Normālai/sausai ādai nepieciešami produkti ar mitrinošu efektu, tāpat arī normālas/jutīgas ādas tipam. Savukārt taukainas/kombinētas ādas īpašniekiem jāizvairās no trekniem, ādu taukojošiem līdzekļiem. Alīna Fleišmane norāda, ka, lai palīdzētu izvairīties no šīs kļūdas,

Noteiktās "Apotheka" aptiekās visā Latvijā bez maksas ir iespējams pārbaudīt savu sejas ādu: "Sertificēts farmaceits ar speciālu ierīci palīdzēs noteikt ādas tipu un mitruma līmeni. Pēc pārbaudes speciālists klientam ieteiks, kādu kosmētiku, atbilstoši savam ādas tipam, lietot ikdienā.

Mazgāties pārāk karstā ūdenī

"Karsta duša, iespējams, šķiet patīkama un nomierinoša, taču tā nedod ādai tik ļoti nepieciešamo mitrināšanu, tieši pretēji – to izteikti sausina. Karstais ūdens iznīcina veselīgās, dabīgās, ādai piemītošās eļļas. Vislabāk karstā ūdens vietā izvēlēties siltu vai remdenu ūdeni," iesaka farmaceite.

Kas liecina par to, ka ūdens dušā vai vannā bijis par karstu? Tādos gadījumos var novērot ādas apsārtumu, kā arī, izkāpjot no vannas vai dušas, rodas siltuma, nevis vēsuma sajūta.

Šādā gadījumā vēlams ādu mitrināt ar nomierinošu un mitrinošu krēmu. Tāpat arī nepieciešams parūpēties par matu mitrināšanu. 

Nepareiza zobu tīrīšana

Kafijā, gāzētajos dzērienos un augļu sulās esošie cukuri un skābes bojā zobu emalju, taču pēc šādu dzērienu lietošanas nav ieteicams uzreiz tīrīt zobus. Zobus ieteicams iztīrīt pirms šādu dzērienu lietošanas.

Pēc cukurotu dzērienu lietošanas ieteicams muti izskalot ar ūdeni un zobus tīrīt apmēram stundu vēlāk.

Baseina ūdens ietekme uz matiem un galvas ādu

Pirms peldēšanās baseinā matus ieteicams saslapināt dušā, lai baseina ūdenī esošās ķīmiskās vielas mazāk tos bojātu.

Ejot peldēties sausiem matiem, tie uzsūc visu baseina ūdenī esošo ķīmisko sastāvu, kā rezultātā, piemēram, balināti mati var kļūt zaļgani.

Pēc peldes baseinā matus vēlams uzreiz izmazgāt, labākajā gadījumā ar īpašu šampūnu, kas matus attīra no dzelzs, hlora un vara. Šāds šampūns būs piemērots gan pēc baseina apmeklējuma, gan pēc peldes jūrā, ezerā vai citā ūdenstilpē.

Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu