Mūsu pasaule atrodas kritiskā situācijā. Globālās sasilšanas postošās sekas kļūst arvien pamanāmākas, un krīze padziļinās. Lai to ierobežotu, mums steidzami jāsamazina globālais siltumnīcefekta gāzu emisiju apjoms. Ja nerīkosimies šodien, tad cilvēku un ekonomiskie zaudējumi tikai palielināsies.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Klimata pārmaiņu konference (COP29) Baku, Azerbaidžānā, paver unikālu iespēju efektīvai kolektīvai rīcībai. Pastiprinātas ģeopolitiskās spriedzes un globālās nenoteiktības apstākļos COP29 būs pārbaudījums daudzpusējai sistēmai, no kuras ir atkarīga cilvēces spēja reaģēt uz šiem eksistenciālajiem draudiem.

Pamati koordinētai rīcībai tika likti 1992. gadā Riodežaneiro, kad tika izveidota ANO Vispārējā konvencija par klimata pārmaiņām (UNFCCC), kuras ietvaros katru gadu notiek konference (COP), lai sekmētu uz vienprātību balstītus risinājumus. Filozofija bija vienkārša: ņemot vērā, ka klimata pārmaiņas ir globāla problēma, to risināšanai nepieciešama uz sadarbību vērsta pieeja.