Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska "Uzvaras plāns" kara izbeigšanai ietver piecus punktus un trīs slepenus pielikumus. Pirmais punkts ir uzaicinājums iestāties NATO. Taujāts, vai ir reāli, ka tuvākajā laikā Ukraina šādu uzaicinājumu saņems, Ģeopolitikas pētījumu centra direktors atzina, ka Zelenska "Uzvaras plāns" licis vilties. Viņaprāt, vienmēr ir viegli kritizēt, bet sarežģītāk ir piedāvāt kaut ko vietā. Andžāns sacīja, ka no vienas puses plāns bija nereāls, no otras puses - tajā nebija iekļauts nekas jauns, izņemot vienu novitāti, proti, nākotnē Ukrainas karaspēks varētu aizstāt ASV karaspēku Eiropā.
Runājot par iespējamo Ukrainas dalību NATO, pēc RSU asociētā profesora domām, tie ir labi zināmie aicinājumi, pie kuriem pieturas arī Baltijas valstu amatpersonas, proti, ka Ukrainai ir jābūt NATO. Andžāns sacīja, ka nepatīkamā realitāte ir tāda, ka Ukraina tik drīz nebūs NATO dalībvalsts.
Viņaprāt, tas nav iespējams vairāku iemeslu dēļ. Pirmais, no alianses dalībvalstīm, tostarp ASV, Vācijas un dažām citām, ir būtiski iebildumi. Otrais, Ukraina karo. Andžāna ieskatā, ja varētu atrast veidu, kā Ukrainu uzņemt NATO bez noteiktām teritorijām, tas būtu kārdinājums Krievijai iesaldēt frontes līnijas, fokusēt uzbrukumus un iet tālāk, taču neesot skaidrs, kur tad apstāties un novilkt līniju.
RSU asociētais profesors skaidroja, ka, ja Ukraina iestātos NATO bez pagaidām okupētajām teritorijām, pastāvīgi notiktu raķešu uzbrukumi, sabiedrotajiem kā minimums būtu jāsūta savs karaspēks, lai aizsargātu Ukrainas gaisa telpu. Viņš atgādināja, ka tad, kad Turcija saskārusies ar draudiem no Sīrijas un Irākas, sabiedrotie sūtījuši pretgaisa aizsardzības sistēmas, palīdzējuši stiprināt Turcijas aizsardzību.