Ukraina pirmoreiz veikusi triecienu Krievijas teritorijā, izmantojot amerikāņu tālas darbības rādiusa ballistiskās raķetes ATACMS, vēsta žurnāla "Forbes" Ukrainas izdevums, atsaucoties uz informācijas avotiem Ukrainas bruņotajos spēkos.
Pirmās ziņas par Ukrainas triecieniem Krievijas teritorijā ar ATACMS raķetēm (12)
Trieciens izdarīts naktī uz 19.novembri. Šajā datumā aprit 1000 dienas kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.
ATACMS raķetes tika mērķētas uz Krievijas Galvenās raķešu un artilērijas pārvaldes 67.arsenālu Karačevā, Brjanskas apgabalā, norādīja informācijas avots.
Ukrainas amatpersonas vēl nav publiski komentējušas izskanējušo informāciju par ATACMS izmantošanu.
Tomēr Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštābs naktī ziņoja par veiksmīgu uzbrukumu Krievijas spēku noliktavai Karačevas apkaimē, nenorādot, ar kāda veida ieročiem trieciens veikts.
Dezinformācijas apkarošanas centrs ziņoja, ka noliktavā atradās artilērijas munīcija, arī Ziemeļkorejas munīcija viņu sistēmām, vadāmās aviācijas bumbas, pretgaisa raķetes un munīcija reaktīvajām palaišanas sistēmām.
Ziņots, ka pulksten 2.30 mērķa teritorijā fiksēti 12 sekundāri sprādzieni un detonācija.
"Turpināsies Krievijas okupantu armijas munīcijas noliktavu iznīcināšana, lai apturētu Krievijas bruņoto agresiju pret Ukrainu. Turpinājums sekos," norādīja ģenerālštābs.
Krievijas diktators Vladimirs Putins 19.novembrī ar dekrētu apstiprināja Krievijas atjaunināto kodoldoktrīnu. Tas notika neilgi pēc tam, kad Baltais nams atļāva Ukrainai veikt triecienus ar amerikāņu tāla rādiusa raķetēm dziļi Krievijas teritorijā. Viens no kodolieroču izmantošanas nosacījumiem ir "ballistisko raķešu palaišana".
17.novembrī laikraksts "The New York Times" ziņoja, ka pašreizējais ASV prezidents Džo Baidens pirmo reizi atļāvis Ukrainai izmantot tāla darbības rādiusa raķetes ATACMS, lai uzbruktu Krievijai.
ASV raķešu ATACMS darbības rādiuss atkarībā no modifikācijas var būt no 140 līdz 300 kilometru.