Novembrī vienas nedēļas laikā Ķīnu satricināja trīs masu slepkavības, kuras pastrādājuši vienkārši iedzīvotāji. Kaut gan varasiestādes centušās novērst ziņu izplatīšanos, lai neradītu sašutumu sabiedrībā, šoreiz tas nav izdevies, un gan Ķīnas sociālajos tīklos, gan pasaules medijos tiek plaši apspriesti iemesli, kas padarījuši šos traģiskos notikumus par aizvien biežāku parādību.

Traģēdiju hronoloģija

Masu slepkavības Ķīnā diemžēl vairs nav retums – septembrī kādā lielveikalā Šanhajā vīrietis ar nazi uzbruka 18 cilvēkiem, no kuriem trīs gāja bojā, oktobrī Pekinā cits pusmūža vīrietis pie sākumskolas ar nazi sadūra piecus cilvēkus, tostarp trīs bērnus. Taču novembris Ķīnā kļuvis par asiņaināko mēnesi pēdējās desmitgadēs, jo vien divu nedēļu ietvaros šādos uzbrukumos dzīvību zaudējuši vairāk nekā 40 cilvēki, bet vēl vismaz 70 tikuši ievainoti.

16. novembrī kādā mākslas un tehnoloģiju tehnikumā Ķīnas austrumos 21 gadu vecs audzēknis, kurš bija izkritis eksāmenos, sadūra 25 cilvēkus, no kuriem astoņi gāja bojā. Vietējās varasiestādes skaidroja, ka students paudis neapmierinātību arī ar savu atalgojumu prakses vietā.