Krievijas propaganda 2014.gadā sapratusi, ka Ukrainas brīvprātīgie spēki ir liels drauds, un aktīvi uzbruka ne tikai "Azov", bet visām brīvprātīgajām vienībām, to skaitā "Pravij sektor" ("Labējais sektors"), piebilda Fedosjuka.
"Ir skaidrs, ka tam nebija nekāda sakara ar nacismu, bet gan ar cilvēkiem, kuri brīvprātīgi devās aizsargāt ukraiņu zemes. Krievija saprata, ka šos cilvēkus ir maksimāli jānovājina, jo tas ir tieši tas spēks, kas spēj krievus apturēt. Diemžēl tā arī notika," sacīja Fedosjuka.
Viņa pauda pārliecību, ka tad, ja šie cilvēki 2014.gadā nebūtu devušies karot ar tiem ieročiem, kas tolaik bija pieejami, tad okupēti būtu vēl arī daudzi citi austrumu apgabali.
"Tas pats notika arī 2022.gadā. Tieši uz šādu cilvēku pleciem turas visa Ukrainas aizsardzība. "Azov" atrodas visa tā avangardā, tā ir šāda cilvēku tipa ekstremālā realizācijas forma," skaidroja Fedosjuka.
Savukārt Dzjubenko norādīja, ka "Azov" jau no paša sākuma tika veidota kā Ukrainas aizsardzības spēku struktūrvienība, Iekšlietu ministrijas brīvprātīgo bataljons, kas nekad nav bijis kaut kāds bruņots formējums, kas nevienam nepakļaujas.
Fedosjuka piebilda, ka "Azov" unikālais stāvoklis un kaut kāda savrupa pastāvēšana ir viens no mītiem, ko attīsta Krievija, kaut arī šis pulks, vēlāk bataljons, bet šobrīd brigāde vienmēr ir bijis ģenerālštāba pakļautībā un nav bijis neviena nepakļaušanās gadījuma.
"Azov" pārstāvji uzsvēra, ka neonacistu bataljonā nekalpotu visdažādāko tautību cilvēki, bet 2014.gadā "Azov" dienēja baltkrievi, ebreji, armēņi un krievi.