To labi redzam, kad notiek apmaiņas, – cilvēki atgriežas nobadināti, ar sadragātiem kauliem, izsistiem zobiem, hematomām."
Viņa minēja sava vīra piemēru, kurš tika apmainīts pirms Jaungada un atgriezās stipri klibodams, jo viņa kāja bija viena liela hematoma. "Krieviem ir tāda pratināšanas tehnoloģija, kad izmeklētāja pratināšanas laikā trīs cilvēki vienlaikus sit pa vienu un to pašu vietu kājā, rokā un kaklā, un manam vīram kāja pēc šādām pratināšanām vēl nebija sadzijusi. Uz viņa ķermeņa bija elektrošoka pēdas, un kopumā viņa organisma stāvoklis bija ļoti slikts. Gūstekņi tiek baroti ar ļoti nabadzīgu pārtiku, kurā nav nekādu uzturvielu, jo tā ir paredzēta tikai izdzīvošanai. Šī badināšana grauj hormonālo sistēmu un visu organismu kopumā," stāstīja Fedosjuka.
Viņa norādīja, ka ir nepieciešams ļoti ilgs laiks, lai atjaunotos, kas arī visā pilnībā vairs nemaz nav iespējams.
Dzjubenko savukārt atgādināja par 2022.gada jūlijā notikušo krievu īstenoto vērienīgāko karagūstekņu masveida nogalināšanu, uzspridzinot baraku Oleņivkā Doneckas apgabalā). Šajā barakā atradās tikai "Azov" karavīri, no kuriem 53 tika nogalināti.
"Šis plānotais terora akts tika vērsts tieši pret azoviešiem," norādīja "Azov" seržants, tomēr pauda sašutumu par to, ka šādu kara noziegumu izmeklēšana starptautisko tiesību kontekstā nav pilnvērtīga.
"Oleņivkas traģēdijas gadījumā mēs zinām, kas notika, visi to redzēja, Krievija nodeva nogalināto līķus, un ir daudz pierādījumu – pat cilvēki, kas izdzīvoja šajā barakā un vēlāk tika apmainīti, un var sniegt liecības. Tikmēr ANO misija, kas uzsāka izmeklēšanu, pēc trim mēnešiem to slēdza. Mēs uzskatām, ka tas nav pieņemami. Tādas lietas var turpināt gadiem ilgi, īpaši, ja nav pieejas notikuma vietai," sacīja Dzjubenko.