Šodienas redaktors:
Jānis Tereško
Iesūti ziņu!

Šogad fiksēts pārsteidzoši daudz mikoplazmas baktērijas ierosinātu slimību (2)

Raksta foto
Foto: Shutterstock

Šogad ir pārsteidzoši daudz baktērijas - mikoplazmas ierosinātu infekciju un slimību, un dažkārt pacienti nonāk arī intensīvajā terapijā, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe, profesore Ludmila Vīksna.

Viņa skaidroja, ka tā ir baktērija, kas ierosina slimību, kuras galvenie simptomi saistās ar plaušām, bet var skart arī citus orgānus. Tā nav vīrusa infekcija, bet pret to ir labas zāles. Tomēr sasirgušie diezgan bieži nonāk slimnīcās. Citreiz pacientiem vajadzīgs papildu skābeklis un arī intensīvā terapija.

Runājot par citām saslimšanām, viņa stāstīja, ka šobrīd nav nopietns saslimstības pieaugums ne ar Covid-19, ne ar gripu, bet tas nenozīmē, ka tāds nebūs.

Viņa uzsvēra, ka gripas klīniskā aina ir ļoti līdzīga gadu no gada, tāpēc, viņasprāt, šogad īpaši citādāka tā nebūs. Vakcinācijai aizvien nav par vēlu, uzsvēra speciāliste.

Savukārt pret Covid-19 viņa aicina vakcinēties pārdomāti, proti, riska grupām noteikti, bet pārējiem ir jāpārdomā šis jautājums, jo tas neesot tik svarīgi. Pēc viņas paustā, sabiedrībā jau izveidojusies sava veida imunitāte pret šo vīrusu.

Viņa arī informēja par pētnieku secināto, ka daudzas Covid-19 sekas - dažādi simptomi un komplikācijas - ar laiku samazinās un pat pāriet.

Komplikācijas dala divās grupās, proti, tās, kas skar cilvēka ķermeni fiziski, piemēram, nespēks, izmaiņas sirdsdarbībā un izmaiņas aknu darbībā. Un mentālās komplikācijas. Pēc viņas sacītā, ļoti daudz pacientu sūdzējušies par atmiņas zudumu, miega traucējumiem, uzbudinājumiem, pesimismu.

Vīksna uzsvēra, ka tas viss dažkārt prasa ārstēšanu, dažkārt pāriet pats no sevis. Tomēr viņa ieteica konsultēties ar ārstu. Pirms tam infektoloģe aicina iedzīvotājus aizpildīt īpašu anketu Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kas palīdzēs apzināt tieši Covid-19 atstātās sekas.

Vīksna atklāja, ka viņai Covid-19 ir pirmais zināmais respiratorais vīruss, kas tik ļoti ietekmē pacientu mentālo stāvokli. Tas infektoloģei šķitis pārsteidzoši.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu