Lai vienotais aizsardzības tirgus darbotos pilnvērtīgi, rūpniecībā būtu jāiegulda daudz vairāk, turklāt intensīvāk jāiesaista mazie un vidējie uzņēmumi (MVU) un jānovērš pārrobežu šķēršļi. Mums steidzami jāuzlabo ražošanas jauda, tai skaitā sekmējot standartizāciju un savstarpēju sertifikācijas atzīšanu. Tāpat mūsu tirgū ir jāintegrē Ukraina, kā arī jāveicina kopīgi iepirkumi ES dalībvalstīs.
Otrkārt, mums ir jāiegulda ES aizsardzības tehnoloģiju nākotnē. Mums ievērojami jāpalielina ieguldījumi jaunās un inovatīvās aizsardzības tehnoloģijās, tostarp saistībā ar kiberdrošību, kosmosu, jaunu materiālu ražošanu, mākslīgo intelektu, kvantu skaitļošanu, mākoņskaitļošanu, lietu internetu, robotiku, biotehnoloģijām un nanotehnoloģijām. Cieši sadarbojoties ar mūsu partneriem visos kontinentos, mums ir arī jāuzņemas vērienīgi un ambiciozi Eiropas projekti, piemēram, pretgaisa aizsardzības vairoga izveide.
Treškārt, mums ir ciešāk jāsadarbojas aizsardzības jomā un jāintegrē sauszemes, jūras, gaisa, kosmosa un kibertelpas jaudas. Ir jāuzlabo arī militārā mobilitāte, kā piemēram, jāparedz konkrēti soļi tā sauktās “militārās Šengenas” izveidošanai, lai nodrošinātu militāro mobilitāti ES ietvaros. Tāpat, mums ir jāizveido pilnībā nokomplektēts un aprīkots Apvienotais štābs, apvienojot gan civilos, gan militāros rīkus, lai pilnībā īstenotu ES integrēto pieeju krīžu pārvarēšanai, sākot no stratēģiskās plānošanas līdz pat misiju faktiskajai īstenošanai.
Ceturtkārt, ir jāparedz lielāks finansējums aizsardzībai, jāuzlabo regulējums, jāpalielina rūpnieciskā jauda un jāuzlabo infrastruktūra. Mūsu ambīcijas aizsardzības jomā varēs īstenot vienīgi ar atbilstošu finansējumu ES daudzgadu budžetā. Vienlaikus mums jāvienkāršo likumdošana un jāmazina administratīvais slogs. Gaidāmajā Eiropas Komisijas plānošanas dokumentā par Eiropas aizsardzības nākotni ir jāiekļauj konkrēti priekšlikumi, lai īstenotu nupat pieņemtā Mario Dragi (bijušā Eiropas Centrālās bankas priekšsēdētāja) ziņojuma ieteikumus, kuros uzsvērts, ka Eiropas aizsardzības nozarē nākamajā desmitgadē būtu jāiegulda papildu 500 miljardi eiro. Mums jāatrod jauni veidi, kā finansēt aizsardzības programmas. Tam būtu jāietver arī Eiropas Investīciju bankas (EIB) pilnvaru pārskatīšana un papildu atbrīvojumi no pievienotās vērtības nodokļa. EIB aizdevumu programmā būtu jāatbalsta arī privātie ieguldījumi aizsardzības nozarē.