Vai nepilngadīgiem bērniem ir viegli iegādāties narkotikas? Un kuras no Latvijā pieejamajām narkotikām iegriež vislabāk? Lai to pārbaudītu, nolēmu veikt eksperimentu. Proti – divi trīspadsmitgadnieki ķērās pie lietotnes “Telegram”, lai veiktu pasūtījumus un pēc tam pārbaudītu, kuras no narkotikām ir visforšākās. Tu neticēsi, kas notika tālāk!

Nu labi, patiesībā nekas tāds nenotika. Bet nolēmu veikt citu eksperimentu – cik sarežģīti pieaugušam vīrietim pavedināt nepilngadīgus bērnus. Atradu divus vīriešus ap piecdesmit, kuri piekrita izveidot sociālajos tīklos viltus profilus, lai sarakstītos ar mazgadīgiem bērniem un mēģinātu sarunāt ar viņiem tikšanos kādā pēc iespējas mazāk publiskā vietā.

Velns, stulba eksperimenta ideja, piedodiet. Nākamais eksperiments – cik modri policija reaģē uz jauniešiem, kas ar krāsu baloniņiem apķēpā svešus nekustamos īpašumus. Tātad, ņemam bariņu nepilngadīgu jauniešu, nopērkam viņiem krāsu baloniņus un pēc tam nakts laikā braukājam apkārt pa pilsētu, kopā apkrāsojot sienas dažādās Rīgas apkaimēs. Un tad vērojam, cik ātri policija viņus pieķers. Šobrīd rit eksperimenta piektais mēnesis, apķēpāta puse pilsētas, bet joprojām nekādas reakcijas, tāpēc plānojam eksperimentu pārtraukt.

Nē, kaut kā joprojām neizklausās īsti labi. Tātad, daudz labāka ideja eksperimentam – vai ceļu policija pietiekami uzrauga kārtību uz ceļiem un neļauj pa tiem ar automašīnām pārvietoties nepilgadīgiem cilvēkiem. Ņemam trīspadsmitgadnieku, piesēdinām viņu pie stūres ar viltotu autovadītāja apliecību. Viņš braukā apkārt pa Rīgu, pārsniedzot ātrumu un neievērojot luksoforu signālus. Ja netiek noķerts – eksperiments tiek turpināts alkoholisko vai narkotisko vielu iespaidā.