Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Advokātam Krievijā piespriests septiņu gadu cietumsods par iebrukuma Ukrainā kritizēšanu (4)

Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Schutterstock.com

Krievijā tiesa ceturtdien piespriedusi septiņu gadu cietumsodu advokātam Dmitrijam Talantovam par kara nosodīšanu pret Ukrainu.

64 gadus vecais Talantovs tika aizturēts 2022.gada jūlijā. Viņš bija paudis viedokli, ka Krievijas armijas darbības Ukrainas pilsētās Mariupolē un Bučā atgādina nacistu rīcību.

Talantovs ilgus gadus bija Udmurtijas advokātu asociācijas prezidents un 2021.gadā tiesā aizstāvēja žurnālistu Ivanu Safronovu, kurš pašlaik izcieš 22 gadu cietumsodu par "valsts nodevību".

Udmurtijas Republikas tiesa atzina Talantovu par vainīgu darbībās, kas vērstas uz "naida kurināšanu", un apzinātā "viltus ziņu" izplatīšanā par Krievijas armiju.

Emocionālā uzrunā tiesā Talantovs atzina, ka baidās nomirt cietumā, bet neatkāpās no savas pārliecības. "Man ir 64 gadi, un man ir grūti iedomāties, ka es iznākšu no cietuma dzīvs," sacīja Talantovs.

Talantovs jau divarpus gadus atrodas pirmstiesas apcietinājumā un divus gadus pavadījis izolatorā. Viņš sacīja, ka vakarā un rītausmā tur tiek atskaņota Krievijas himna, kam seko prokremlisks radio raidījums. "Es gaidu miera vārdus. Tie nenāk," sacīja advokāts.

Savus apstākļus cietumā viņš raksturoja kā "viduslaiku kameru, kurā ir tikai (tualetes) caurums un ūdenskrāns", piebilstot, ka izolācijā "laiks nogalina cilvēku".

Pēc Talantova aizturēšanas 2022.gada vasarā vairāk nekā 300 juristu parakstīja petīciju, kurā aicināja viņu atbrīvot.

Jau neilgi pēc atkārtotā iebrukuma Ukrainā Krievijā stājās spēkā kriminālkodeksa grozījumi, kas paredz līdz pat 15 gadiem ilgu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu un armijas "diskreditāciju".

Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Krievijā ilgu laiku pat bija aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji bija spiesti lietot Kremļa uzspiesto eifēmismu - "specoperācija".

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu