"Riga Makerspace" izveidots vēsturiskajā ēkā, kas celta 1880. gadā un sākotnēji kalpoja kā veļas mazgātava, bet vēlāk tika izmantota kā diegu fabrika un padomju laikā – Valsts vieglās rūpniecības tehnikums. Ēka pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi nozīmīgu rekonstrukciju, saglabājot tās vēsturisko šarmu un papildinot to ar modernām tehnoloģijām un pielāgojumiem radošajām industrijām.
"Neskatoties uz grūtībām – projekta izmaiņām, būvnieku maiņai, līgumu pārskatīšanai, epidēmijas drūmajai ēnai, ģeopolitiskai nedrošībai un inflācijas slogam – mēs esam nonākuši līdz rezultātam. Tas apliecina ne tikai mūsu kopīgo izturību un spēju mobilizēties, bet arī spēju pārvarēt šķēršļus, kas mūs būtu varējuši apturēt. Rīgas revitalizācijas kultūras būvju projektu programmā šis sasniegums ir daudz vairāk nekā arhitektoniska vai tehniska uzvara – tā ir ideja, ka sadarbība un mērķtiecība var izmainīt pilsētu un tās nākotni," uzsver Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš.
""Riga Makerspace" būs dzīva, pulsējoša telpa, kur jaunie dizaineri apvienos studiju procesu ar jaunrades izpēti. Šeit būs iespēja eksperimentēt ar dažādām tehnoloģijām, materiāliem un instrumentiem, lai risinātu mūsdienu izaicinājumus un radītu inovatīvu ideju prototipus. Tā būs telpa ne tikai darbam, bet arī idejām un iedvesmai – nākotnes laboratorija, kur radošums satiekas ar iespējām," turpina Latvijas Mākslas akadēmijas Attīstības un komunikācijas daļas vadītājs Jānis Gailītis.
"Riga Makerspace" piedāvās iespēju māksliniekiem, dizaineriem, uzņēmējiem un studentiem piekļūt mūsdienīgām darbnīcām un tehnoloģijām, tostarp 3D printeriem, lāzergriešanas ierīcēm un citām prototipēšanas iespējām. Šī vieta kalpos gan kā radošo ideju iedvesmas avots, gan arī kā sadarbības platforma, kur tiks radīti inovatīvi produkti un projekti. Atklāšanas pasākuma ietvaros viesiem bija iespēja piedalīties ekskursijās pa "Riga Makerspace" telpām.