Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi pie parlamenta sestdienas vakarā sapulcējušies tūkstošiem cilvēku, turpinot protestus pret valdības lēmumu apturēt iestāšanās sarunas ar Eiropas Savienību (ES).
Foto un Video ⟩ Gruzijā turpinās protesti pret iestāšanās sarunu ar ES apturēšanu
Protesti pret ES iestāšanās sarunu apturēšanu sākās ceturtdien, kad Gruzijas premjerministrs Iraklijs Kobahidze paziņoja, ka Gruzija līdz 2028.gada beigām atsakās no iestāšanās sarunām ar ES.
Barricades on Rustaveli Avenue #GeorgiaProtests pic.twitter.com/4MT4yetTPu
— Anna Gvarishvili (@AnnaGvarishvili) November 30, 2024
Tbilisi🇬🇪 now.🤔 pic.twitter.com/xaentCT6yc
— Alexander (@avaza1972) November 30, 2024
Events in Tbilisi intensifying with clashes between the Russian-backed government and protesters escalating to pyrotechnics. pic.twitter.com/MDAuxz1Y0G
— KyivPost (@KyivPost) November 30, 2024
Policija naktī uz piektdienu pielietoja gumijas lodes, asaru gāzi un ūdens lielgabalus, lai izklīdinātu protestētājus pie parlamenta. Policistu un protestētāju sadursmes pie parlamenta notika arī naktī uz sestdienu, kad tika aizturēti vairāk nekā 100 cilvēku.
Foto: Gruzijas policija šauj asaru gāzi uz demonstrantiem
Gruzijas parlamenta vēlēšanās 26.oktobrī saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem uzvarēja "Gruzijas sapnis", taču opozīcijas partijas un prorietumnieciski noskaņotā prezidente Salome Zurabišvili neatzīst vēlēšanu rezultātus, uzskatot tos par viltotiem, un boikotē jauno parlamenta sasaukumu. Zurabišvili uzskata, ka jaunais parlamenta sasaukums ir antikonstitucionāls, un ar Konstitucionālās tiesas starpniecību cenšas panākt vēlēšanu rezultātu anulēšanu.
Konstitucionālo tiesību eksperti uzskata, ka jaunā parlamenta pieņemtie lēmumi ir spēkā neesoši, jo vēl nav pieņemts lēmums par Zurabišvili prasību anulēt parlamenta vēlēšanu rezultātus.
Prezidente ceturtdien pievienojās protestētājiem, apsūdzot valdību par kara pieteikšanu savai tautai. Piektdienas uzrunā tautai viņa aicināja policiju neizmantot spēku pret protestētājiem.
Simtiem valsts ierēdņu, tai skaitā no Ārlietu, Aizsardzības un Izglītības ministrijām, kā arī vairāki tiesneši nāca klajā ar kopīgiem paziņojumiem, protestējot pret Kobahidzes lēmumu.
Arī aptuveni 160 Gruzijas diplomāti kritizēja šo soli, norādot, ka tas ir pretrunā konstitūcijai un noved valsti starptautiskā izolācijā.
Protestējot pret valdības lēmumu apturēt iestāšanās sarunas ar ES, akadēmisko darbību apturējušas vairāk nekā simts skolas un universitātes.