Taču, kā atzīmē raidījums, sankcijām būtu jāattiecas arī uz Lielbritānijas aizjūras teritorijām.
“Lielbritānijai pieder vai vismaz tā ir pārvaldnieks lielam finanšu infrastruktūras tīklam visā pasaulē, iekļaujot Britu Virdžīnu salas, Kaimanu salas, Džērsiju, Gērnsiju, šādas vietas. Tās, protams, ir nozīmīgi mezgli starptautiskā finanšu sistēmā. Tādēļ ir zināms tīkla efekts no tā, ka Lielbritānija pieņēmusi šo lēmumu,” pauž Kītings.
Lielbritānijas sankcijas pret Ventspils domes deputātu Lembergu un viņa meitu ietver gan aktīvu iesaldēšanu britu jurisdikcijā, gan ceļošanas aizliegumu.
LTV raidījums “de facto” Lembergu sastapa uz kāpnēm Ventspils domē. Viņš no intervijas atteicās, bet tā vietā solīja pats ierakstīt video ar atbildēm uz iepriekš viņam nosūtītajiem jautājumiem un publicēt internetā. “Es jau jums teicu, es ierakstīšu feisbukā jums atbildes, ielikšu internetā un jūs varat iepazīties,” atbildēja Lembergs.
Vakarā Lembergs atsūtīja deviņas minūtes garu video, kurā izsaka viedokli, ka Lielbritānijas valdība pārkāpusi cilvēktiesību konvenciju. Atzīmē, ka galīgais spriedums krimināllietā pret viņu nav stājies spēkā. Uzskata, ka briti viņu diskriminē pēc dažādām pazīmēm. “Un pēc mantiskā stāvokļa es tieku diskriminēts, jo sankcijas man uzliktas, jo es neesmu nabags,” saka Lembergs.
Lembergam ir sava teorija, kāpēc Lielbritānija izšķīrusies viņu ielikt sankciju listē. Nepierādot ne ar kādiem faktiem, Lembergs apgalvo, ka to panācis viņa ilggadējs oponents Rūdolfs Meroni, kurš nav nodevis valstij glabāšanā Lemberga krimināllietā arestēto mantu.