Pagaidām vienošanās ar prokuroru apstiprināta nav. Taču prokurora pieprasītais sods Igoram Medvedam ir divu gadu cietumsods, naudassods 225 tūkstošu eiro apmērā un mantas konfiskācija – 30 tūkstošu eiro apmērā, kā arī uzņēmuma “Nordwoc” kapitāldaļu konfiskācija.
Komentējot Medveda pausto vēlmi noslēgt vienošanos ar prokuroru, advokāts Māris Grudulis teica: “Ja jūs turētu apcietinājumā divus gadus, jūs rakstītu argumentus par to, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums, juridiski pamatotu, ar likuma normām ar visu to, ka šeit nozieguma nav, un tiesa sešas reizes nesniegtu atbildi uz šiem argumentiem. Ja būtu Eiropas Cilvēktiesību tiesā pieņemtas trīs sūdzības par šiem apcietinājumiem, visticamāk, arī jums zustu ticība tiesu varai. Un saprotot to, ka, tiesājoties šādā garā, tiesā jūs apcietinājumā pavadīsiet krietni vairākus gadus nekā ir šajā vienošanās noslēgtajā, jūs arī atzītu savu vainu.”
Artemiju Faļilejevu prokurors prasa sodīt ar brīvības atņemšanas sodu nosacīti. Prokurors Kaspars Zgirskis to pamatoja šādi: “Otrā gadījumā tiek ņemti vērā atbildību mīkstinoši apstākļi, pastiprinoši apstākļi. Tāpat tiek ņemts vērā, ka persona ir sadarbojusies pirms tiesas, ir palīdzējusi sniegt ziņas, kas palīdzēja atklāt vispār noziegumu.”
“de facto” ir zināms, ka Medvedam Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde termiņuzturēšanās atļauju anulēja pirms diviem gadiem. Statistika rāda, ka tieši jaunzņēmumu programmā stingrās kontroles dēļ uzturēšanās atļaujas tiek atteiktas bieži. Šogad no 29 pieteikumiem PMLP atteica atļauju desmit gadījumos.