“Pašnovērtējuma anketu aizpildīšana un mērķu izvirzīšana var būt ievērojams laika zaglis. Taču, apstrādājot datus par darbinieka līdzšinējo uzdevumu izpildi un mērķu īstenošanu, MI var palīdzēt gan sastādīt pašnovērtējuma atskaites, gan izvirzīt atbilstošus mērķus,” stāsta Bemberis. Aprēķināts[2], ka tieši SAP izstrādātais risinājums ļāvis pašnovērtējuma anketu aizpildes laiku samazināt par 40%.
Nereti izdegšanu var veicināt arī neapmierinātība ar darba pienākumiem un profesionālo karjeru organizācijā. Arī šajā jomā MI var kalpot kā rīks, kas palīdz apjaust vēlmes sevis pilnveidošanā. “Dažkārt par profesionālo pilnveidi neizdodas aizdomāties, jo esam ikdienas darbos. MI te var palīdzēt tieši labbūtības jomā. Ko tas nozīmē organizācijai? Tas ir laika ietaupījums, jo atvieglo vadītāja lēmumus par to, kā palīdzēt darbiniekiem attīstīt viņu karjeras un talantus,” paskaidro Bemberis.
Strādājot uzņēmumā vai iestādē, darbinieks iziet cauri dažādiem posmiem, sākot ar darba intervijām un iestrādāšanās procesu un beidzot ar kompensācijām un talantu attīstību. Ikvienā no posmiem ir iespējas iesaistīt MI, tādējādi nonākot pie optimālākiem lēmumiem.
Neizbēgami rodas jautājums, vai MI datu apstrādē par organizācijas darbiniekiem nepārkāpj viņu privātumu? Bemberis min SAP piemēru – tas ir Eiropas Savienībā (ES) bāzēts uzņēmums, līdz ar to SAP biznesa MI risinājumi pēc noklusējuma ir saskaņā ar Eiropas prasībām attiecībā uz MI un personas datu aizsardzību.
Pētījumi apstiprina, ka daļa darbinieku aizvien ir satraukti par to, kā MI apstrādā viņu privāto informāciju. Taču paralēli šīm bažām arī cilvēkresursu vadības profesionāļi sāk darbu pie MI izmantošanas standartiem nozarē, atzīstot, ka šiem rīkiem ir iespaidīgs potenciāls uzlabot organizāciju darbu[3].