Saskaņā ar ASV izlūkdienestu novērtējumu Krievija “tuvākajās dienās” var izmantot eksperimentālo vidēja darbības rādiusa ballistisko sistēmu “Orešņik”, lai atkal uzbruktu Ukrainai, tā, atsaucoties uz vārdā neminētas ASV amatpersonas teikto, ziņo aģentūras Associated Press un Reuters.
ASV izlūkdienests brīdina par jaunu “Orešņik” raķetes izmantošanu pret Ukrainu jau tuvākajās dienās (36)
AP avots sacīja, ka ASV uzskata “Orešņik” izmantošanu drīzāk par iebiedēšanas mēģinājumu, nevis pagrieziena punktu kaujas laukā. Krievijai ir tikai dažas šādas raķetes, un tām ir mazāka kaujas galviņa nekā citām raķetēm, kas regulāri izšautas uz Ukrainu, viņš teica.
Vašingtona neuzskata, ka “Orešņik” mainīs kara gaitu, piebilda Reuters avots. “Tas, visticamāk, būs kārtējais Krievijas mēģinājums terorizēt Ukrainu, kas neizdosies,” viņš teica.
21. novembrī Ukrainas bruņotie spēki paziņoja, ka Krievija pirmo reizi ir uzbrukusi Dņipro, izmantojot starpkontinentālo ballistisko raķeti. Vēlāk Vladimirs Putins uzstājās ar uzrunu, kurā paziņoja, ka Krievijas bruņotie spēki ir uzbrukuši aizsardzības rūpniecības objektam Dņipro ar hiperskaņas ballistisko raķeti bez kodolgalviņas. Pēc viņa teiktā, tas bija veiksmīgs vienas no jaunākajām vidēja darbības rādiusa ballistisko raķešu sistēmām “Orešņik” izmēģinājums.
Pēc Putina teiktā, “Orešņik” izmantošana bija atbilde uz Rietumu ieroču - ATACMS un “Storm Shadow” raķešu - triecieniem Brjanskas un Kurskas reģionos. Krievijas Aizsardzības ministrija 11. decembrī paziņoja, ka Ukrainas armija atkal ir izmantojusi ATACMS - šoreiz, lai uzbruktu Krievijas militārajam lidlaukam Taganrogā. Ministrija apgalvoja, ka divas no sešām raķetēm tika notriektas, bet pārējās četras atvairīja elektroniskā kaujas sistēma.