Ņemt palīgā specializētos līdzekļus
Samazināt pūtīti un tās radītos bojājumus var palīdzēt specializētie SOS līdzekļi, piemēram, pūtīšu kontroles geli vai zīmuļi, kas veicina pūtītes izžūšanu. To mērķis ir sausināt pūtīti un mazināt iekaisuma procesus, nomierināt sejas ādu un dezinficēt. Šo līdzekļu sastāvā visbiežāk ir cinka oksīds, kliņģerīšu vai kumelīšu ekstrakts, ūdeņraža peroksīds un salicilskābe, kam ir sausinošs efekts, savukārt D pantenols mitrina un nomierina, bet spirts dezinficē.
Ātrās palīdzības līdzekļus ieteicams lietot lokāli divas līdz trīs reizes dienā.
Ja specializētie līdzekļi nav pieejami, tad ieteicams izmantot kliņģerīšu tinktūru, ūdeņradi vai tējas koka eļļu, jo tiem piemīt antiseptiska iedarbība. Savukārt, lai mazinātu īpaši lielas un sāpīgas pūtītes radīto pietūkumu, talkā var ņemt aukstu kompresi. Visi šie līdzekļi kalpos kā pirmā palīdzība, mazinot iekaisumu, taču jāņem vērā, ka citas ādai svarīgas funkcijas, piemēram, nomierināšanu un mitrināšanu, tie neveiks.
Ierobežot dekoratīvās kosmētikas lietošanu
Ja uzmetusies pūtīte, vislabāk būs, ja kādu laiku iespējams izvairīties no biezas un sedzošas dekoratīvās kosmētikas lietošanas, lai arī cik vilinoši šķistu ar to nomaskēties. Ja tomēr tādas iespējas nav, tad
piemērotāka būs vieglas tekstūras un augstas kvalitātes dermatoloģiska kosmētika, vēlams – specializēti pūtīšu korektori.
Un atkal jau nevar aizmirst par higiēnu, piemēram, ja tiek lietots pūderis, tad regulāri ir jātīra arī otiņa, citādi uz sejas var nonākt papildu baktērijas, kas iekaisumu tikai pastiprinās.