Liels piparu plāksteru pluss ir tāds, ka ar tiem var iet ikdienas darīšanās, paslēpjot zem apģērba.
Ēteriskās eļļas
Imunitātes stiprināšanai, kā arī organisma pretošanās palielināšanai pret vīrusu infekcijām visnoderīgākā būs tieši eikalipta eļļa.
Eikalipta eļļa ir neaizstājama angīnas, iesnu, bronhīta, pneimonijas, plaušu tuberkulozes gadījumā.
Tai piemīt lielisks brūces dziedējošs un dezinficējošs efekts, tas ir lielisks līdzeklis gaisa uzlabošanai istabā, it īpaši gripas epidēmijas laikā.
Tāpat elpceļiem palīdzēs arī tējas koka eļļa, skuju koku eļļas, kā arī citrusaugļu ēteriskās eļļas. Tās ir iespējams lietot dažādi – vienkārši telpas aromāta uzlabošanai, pievienojot ūdenim, dodoties vannā, iemasējot pēdas pirms gulētiešanas, elpceļiem palīdzēs eļļas ieelpošana no auduma drāniņas vai salvetes, vai uzpilināšana uz spilvena, lai naktī spētu gulēt bez aizlikta deguna.
Lielisks palīgs elpošanas atvieglošanai, piemēram, bērniem, ir dažādu dabas aromātu plāksteri, ko ir ērti pielīmēt uz apģērba krūšu rajonā pirms miega.
Eikalipta, piparmētru un lavandas ēteriskās eļļas izgarojumi darbojas visas nakts garumā, atvieglojot elpošanu.
Karstie dzērieni
Pie pirmajiem saaukstēšanās simptomiem noderīgs būs karstais dzēriens ar C vitamīnu un kalciju, karsta tēja ar ingveru, upeņu sulas uzlējums vai jebkura zāļu tēja ar medu.
Bezrecepšu karstie dzērieni būs kā trieciens saaukstēšanās simptomiem, ja nav laika slimot.
Parasti aptiekās iegādājamie bezrecepšu līdzekļi ir viens no pirmajiem soļiem, kuru spert, ja ir jūtamas galvassāpes, sāpes kaklā, apgrūtināta elpošana caur degunu, nogurums.