Līdztekus viņš uzsvēra, ka īpaša uzmanība pirmo reizi onkoplānā tiek pievērsta bērnu onkoloģijai, kas strauji attīstās, pateicoties precīzijas medicīnai un gēnu terapijai.
Kā atzina Abu Meri, turpmākai individuālo medikamentu un skrīninga paplašināšanai, kā arī pakalpojumu rindu mazināšanai nepieciešams papildu finansējums, kas ir izaicinoša problēma ierobežotajos budžeta apstākļos. Ministrs norādīja, ka finansējums kompensējamām zālēm onkoloģijā pieaudzis līdz 74 miljoniem eiro, un finansējuma palielinājums medikamentiem būs prioritāte arī turpmāk.
Analītikas un vadības grupas "PowerHouse Latvia" direktors un partneris onkoloģijas domnīcu organizēšanā un vadībā Mārtiņš Daugulis pozitīvi vērtēja VM rīkotās domnīcas un efektīvu pacientu vajadzību apzināšanu. Kopš šī gada 4.maija notikušas piecas domnīcas, kurās veselības nozares organizāciju dalībnieki, ārsti un VM pārstāvji apsprieduši tādus būtiskus plāna jautājumus kā pacienta pieredze, skrīnings, ārstēšanās ceļš un citus.
Vienlaikus viņš informēja, ka plāns paredz sākt vairākus kuņģa un plaušu vēža skrīninga pilotprojektus, lai izvērtētu jaunu programmu iespējas plaušu un kuņģa vēža agrīnai diagnosticēšanai.
Viņaprāt, jāiegulda darbs plāna īstenošanas uzraudzībā, un tā pārraudzību varētu veikt plāna labas pārvaldības darba grupa. Daugulis uzsvēra, ka plāna uzraudzība paredz sekot līdzi skaitļiem un kontrolēt, vai tiek nodrošināta laba onkoloģiskā aprūpe, kas nav "izrauta" no pārējās veselības aprūpes konteksta.
Savukārt VM Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka uzsvēra, ka pagājušajā gadā pacientu skaits, kas saņēma zaļā koridora pakalpojumus, pieauga līdz aptuveni 57 000 iedzīvotāju. Pieaugums novērojams arī dzeltenā koridora pakalpojumu saņēmēju skaitā, bet šī pakalpojuma pieaugumu nākotnē grūti prognozēt dažādu veselības faktoru dēļ. Vienlaikus pozitīva tendence vērojama novērotās izdzīvotības rādījumos. Pirmajā vietā pēc lokalizācijas, dzeltenā koridora sarakstā ierindojas resnās un taisnās zarnas vēzis.