“Kāvām jēru,” saka Juris (vārds mainīts) no Balvu puses. Šovasar, 30.jūnijā, viņš devies uz Rugājiem pie draugiem, kur kauts jērs un, kā jau tas laukos ierasts, par aizgājēju jāpaceļ glāzīte. Pēc tam Juris pa zemes pievedceļu braucis uz šoseju, taču laikus nepamanījis, ka pa to brauc automašīna Škoda. Tajā bija četri cilvēki – sprintere Gunta Vaičule, kura dienu iepriekš bija izpildījusi normatīvu olimpiskajām spēlēm Parīzē sprintā un viņas vīrs Mārtiņš, kā arī divas radinieces: mamma un tante. Sekoja vēl trīs auto, kuros bija citi Vaičuļu radi un draugi, kuri bija devušies viņu atbalstīt. Tai skaitā mazi bērni un grūtniece.

Jā, kā mēs atļaujam pa ceļiem braukt cilvēkiem, kuru auto var kļūt par ieroci? Ko darīt, lai nebrauktu dzērumā? Kāds tad ir vidējais dzērājšoferis un kā viņu motivēt? To TVNET+ mēģināja apjaust, atverot dzērājšoferu automašīnas un izvaicājot klīnisko psihologu, kurš ikdienā strādā ar ļoti dažādiem dzērājšoferiem. Pirms nedēļas TVNET+ publicēja rakstu par dzērājšoferiem cietumā un intervēja Ilgvaru Rukeru; tagad pievēršas dzērājšoferiem, kuri nav nevienu nogalinājuši un ir uz brīvām kājām. Šā gada 10 mēnešos reibumā pieķerti 2656 šoferi.

Juris nevēlas satikties, jo pagaidām tiesvedība vēl nav sākta - notiek izmeklēšana un pierādījumu vākšana. Nopratināts kā persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Mūsu telefonsaruna ir īsa.