"Pārāk ilgi darbojos onkoloģijas jomā, lai uzskatītu, ka ar VM plānu var uzlabot kopējo Latvijas situāciju onkoloģijā," atzīmēja biedrības vadītāja. Viņasprāt, "ir labi, ka šāds plāns ir un cilvēki domā par onkoloģiju", tomēr nav skaidrs, kāds būs plāna finansiālais segums, un vai ņemts vērā iepriekšējos gados neizdarītais.
Velkot paralēles ar iepriekšējā VM plāna izstrādi, Berķe atminējās, ka toreiz bijuši nepieciešami papildu 100 miljoni eiro, un šis finansējums tā arī netika rasts. Tāpat arī šobrīd neesot skaidrs, vai pašreizējā plāna izpildei tiks rasti nepieciešamie līdzekļi, lai nonāktu kaut vai "Eiropas zemākajā līmenī", uzsvēra Berķe.
"Jautājums, vai šis onkoloģijas plāns nepaliks vienkārši kā "ķeksītis, kas ir izstrādāts un ierakstāms atskaitēs", uzsvēra biedrības vadītāja.
Valstī nav reāla onkoloģisko saslimšanu reģistra vai datu par patieso onkoloģisko pacientu skaita pieaugumu un viņu vajadzībām, apgalvoja Berķe, kuras skatījumā, nevienā valsts plānā netiekot ņemts vērā reālais onkoloģisko pacientu skaita pieaugums kopš aptuveni 2011. un 2012.gada.
Viņasprāt, ir grūti spriest par onkoloģisko pacientu datu ievadi un statistiku, jo "nevienam normālam mirstīgajam tam nav pieejas", kā arī nav skaidrs, kā, par ko un cik daudz datu tiek ievadīti. Agrāk, pēc 2017.gada datu uzskaites datiem, onkoloģisko pacientu skaits valstī pārsniedzis 80 000, un ir jautājums, vai arī aktuālie vēža reģistra dati atspoguļos to, kas noticis ar tiem pacientiem, kas vēl joprojām ir kādā uzskaitē vai ārstējušies agrāk, bet šobrīd faktiski palikuši ārpus tās un "paši kuļas kā māk", sprieda Berķe.