Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas militārā poligona dronu mācību un testēšanas poligonā aizvadījuši noslēdzošās bezpilota lidaparātu rotas līmeņa mācības, kurās, izmantojot dažādus bezpilota lidaparātu modeļus, trenēja spēju identificēt un iznīcināt pretinieku.
Valsts aizsardzības dienesta karavīri Sēlijas poligonā apguvuši dronu vadīšanu
Vienlaikus apmācību laikā tika testētas bezpilota lidaparātu tehniskās spējas un taktiskais pielietojums, lai nākotnē uzlabotu to tehnoloģijas un sasniegtu iespējami labāko, kas nozarē pieejams.
Jau ziņots, ka Gaisa spēkos dienošajiem valsts aizsardzības dienesta karavīriem ir iespēja iegūt dronu operatora specialitāti, tādā veidā iegūstot iemaņas bezpilota lidaparātu izmantošanā – vadīšanā, apkopē un pielietošanas taktikās.
Ņemot vērā Ukrainas kara pieredzi, Aizsardzības ministrija 2024. gadā uzsāka Latvijas dronu spēju iniciatīvu, ieguldot 20 miljonus eiro, ar mērķi ir stiprināt bezpilota lidaparātu spējas Nacionālajos bruņotajos spēkos. Iniciatīvas ietvaros Latvijā tiek attīstīta infrastruktūra, kā arī īstenotas bezpilota lidaparātu iegādes bruņoto spēku vajadzībām. Desmit miljoni eiro no kopējā finansējuma tiks atvēlēti iegādēm no vietējās industrijas.
2024. gada jūnijā Sēlijas militārajā poligonā tika atklāts dronu mācību un testēšanas poligons, kurā norisinās dronu apmācības un bezpilota lidaparātu testēšana. Poligonā savas iekārtas var izmēģināt Latvijas dronu industrijas pārstāvji, kā arī uz bezpilota lidaparātu un elektroniskās karadarbības testiem poligonā regulāri pulcējas sabiedrotie un dronu koalīcijas dalībvalstis.