“Brīvprātīgais darbs ir būtiska un neatņemama ieslodzīto un probācijas klientu atgriešanas sabiedrībā procesa sastāvdaļa. Lai šo ceļu padarītu vieglāku gan notiesātajiem, gan brīvprātīgajiem, īpaši nozīmīgs ir sabiedrības atbalsts un iesaiste, kas balstīta tolerancē un izpratnē. Brīvprātīgo skaita pieaugums liecina, ka sabiedrībā pakāpeniski mazinās aizspriedumi pret cilvēkiem, kuru līdzšinējās dzīves izvēles novedušas pie likumpārkāpuma veikšanas. Tādēļ aicinu ikvienu cilvēku iesaistīties brīvprātīgajā darbā, tādējādi veidojot labāku, cilvēcīgāku un drošāku Latviju!” uzsver tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere.
Lai kļūtu par brīvprātīgo Valsts probācijas dienestā un Ieslodzījuma vietu pārvaldē, ir jābūt vēlmei un gatavībai sniegt atbalstu likumpārkāpējam, jābūt pilngadību sasniegušam, jāpiemīt augstai atbildības sajūtai, jāzina valsts valoda un jāiziet īpašas apmācības. Brīvprātīgie tiek aicināti dalīties savās prasmēs, zināšanās un pieredzē.
“Brīvprātīgie nāk no dažādām jomām, dažādām vidēm, ar dažādu izglītību. Pie mums visi dara vienādu darbu, visi jūtas līdzvērtīgi. Strādājot par brīvprātīgo, esmu ieguvusi arī daudz ļoti labu, uzticamu kolēģu. Liela daļa šo cilvēku turpina patversmē strādāt kā brīvprātīgie pēc tam, kad veikuši šeit darbu kā probācijas klienti,” saka dzīvnieku patversmes “Mežvairogi” valdes locekle un brīvprātīgā, kas organizē piespiedu darbu, Danuta Priede.