Štikhorsts, kura dzimta vēlāk vairāk nekā simts gadus valda Gricgali un Vecmēmeli, 1516.gadā lēnī saņem "zemesgabalu, sauktu Petkūna zeme, kas atrodas Aizkraukles apgabalā un Sulmgastes draudzē šinīs aprakstītās robežās. Vispirms [robeža] iet gar Mēmeli gar Petkūna robežām caur purvu. Gar Mēmeli [tā tālāk] iet uz Lielo Sarvi, tad gar to līdz vītolam, kas aug pie Mazās Sarves".
Grīviņš uzsver, ka mazāk neskaidrību ar tekstā minēto vietu lokalizāciju rodas, pētot Aizkraukles komtura Vilhelma Firstenberga 1543.gada aktu par Pilkalnes zemes gabala pārdošanu Vilhelmam fon Vitenam. Tajā atrodams, šķiet, senākais dokumentārais Pilkalnes vārda pieminējumu līdz ar īpašumam piederīgo zemnieku uzskaitījumu: Pēteris Naziņš, Niks Kupers, Jānis Doritēns, Petkulēnu Zemitēns, Andrejs Zullēns, Pēteris Mulkens, Miķelis Hinkens, Pēteris Hinkens, Mārtiņš Strobuks, Andris Strobuks, Tomass Šmits, Hinriks Šmits, Andris Silēns, Pēteris Silēns, Beite Silēns, Janis Silēns, Bartolomejs Mežplēsis, Bartolomejs Vilkūts, Juri Ķelvēns, Mārtiņš Ramķelis.
Grīviņš atzīmē, ka no mājvārdiem droši savā vietā ir novietojami gan tikai Strobuki, kuru vārdu vēl glabā nu jau zudušo Strobuku kroga un Strobuku māju vieta. Ramķeļi, iespējams, pārvērtušies par Rankaļiem, bet Silēni par Silamiķeļiem. Arī pārējās dokumentā uzskaitītās mājas ir atradušās turpat vēlākās Pilkalnes muižas robežās vai tuvu tām blakus.
"Tomēr arī šeit ir virkne pagaidām droši neatbildamu jautājumu. Vai visi aiz personvārda sekojošie otrie vārdi ir mājvārdi? Nav pārliecības, ka arī Šmiti un Hinkeni tādi būtu. Bet, ja tie ir uzvārdi, kādu dzimtzemniekiem nav, tad kam - vietējiem brīvļaudīm vai Livonijā ieceļojušiem vācu zemniekiem," jautā platformas "Historia.lv" redaktors.
Trīs tagad iztulkotie un "Historia.lv" "Bibliotēkas" sadaļā publicētie dokumenti mazliet plašāk paver vēstures aizkaru uz Sēlijas Leišmales viduslaiku vēsturi, taču aptverošākam un pamatīgākam ieskatam Neretas novada pagātnē būtu tulkojami un pētāmi vēl virkne citu gan publicētu, gan nepublicētu, arhīvos glabātu senrakstu.