Krievijas karaspēks ir gandrīz pilnībā ieņēmis Kurahovas pilsētu, ziņo tā dēvētais “kara korespondents” Jurijs Kotenoks: “Gandrīz viss dzīvojamais rajons ir mums aiz muguras. Ukrainas armija joprojām turas pilsētas rietumu nomalē, kaut arī mūsu vienības jau ir izgājušas ārpus tās.” Krievijas bruņotie spēki uzbrūk aizsardzības līnijai Suhije Jalij upes kreisajā krastā, kur Ukraina pārvieto papildu spēkus, tostarp prettanku vienības.
Pie kaujās Kurskas apgabalā krituša ziemeļkorejieša atrod blociņu ar instrukciju, kā pieveikt ukraiņu dronu (4)
Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija atsevišķi paziņojusi, ka ieņemts Gigantas ciems uz dienvidrietumiem no Kurahovas. Saskaņā ar Google karti Giganta ir apdzīvota vieta, kurā ir tikai viena māja un saimniecības ēkas. 2001. gada Ukrainas tautas skaitīšanas dati liecina, ka tur dzīvoja trīs cilvēki.
Tikmēr ukraiņu karavīrs, kurš nodrošina ar saturu Telegram kanālu “Oficer ✙”, raksta par sarežģīto situāciju pie Ternas ciemata uz ziemeļaustrumiem no Limānas. Pēc viņa teiktā, Krievijas spēki cenšas pārvietoties “uz otru ūdenskrātuves pusi, uz pašu Ivanovku, taču pagaidām viņiem tas nav izdevies”.
Ukrainas speciālo vienību Telegram kanālā publicēts fragments no Ziemeļkorejas karavīra Čona Gjonghona pierakstiem. Viņš tika nogalināts kaujās Kurskas apgabalā, taču kritušā mantās atrasta piezīmju grāmatiņa.
Tajā bez daudz kā cita ietvertas “instrukcijas”, kā rīkoties ar droniem: kad tiek pamanīts drons, jāizveido trīs cilvēku grupa, kurā viens no tās locekļiem kalpos kā “māneklis”, bet abi pārējie turēsies tālāk. Saskaņā ar piezīmēm, ja karavīrs, kuru vajā bezpilota lidaparāts, apstāsies, arī drons paliks karāties uz vietas, un tad pārim, kuri viņam sekos, būs iespēja uzreiz šaut un to notriekt.
“Vienam karavīram būtu jāpiesaista drons, ievērojot septiņu metru attālumu no tā, bet pārējie divi karavīri atrodas desmit līdz divpadsmit metru attālumā no drona. Ja “pievilinātājs” pārstāj kustēties, arī drons pārtrauc kustību – tad to varētu notriekt abi pārējie karavīri”, teikts ierakstā.
Publicētais it kā dienasgrāmatas ieraksts izklausās pēc tipiskas Ziemeļkorejas propagandas un tā, it kā karavīrs censtos sevi attaisnot:
“Es uzaugu, sirsnīgi mācījos dāsnās partijas aizsardzībā, saņēmu vairāk mīlestības, nekā spēju novērtēt, un es nesapratu, par kādu cenu tika nopirkta mana laime. Dzimtenes aizsardzība ir katra pilsoņa svēts pienākums un augstākā misija.”
Tomēr Ziemeļkorejas karaspēks Kurskas apgabalā neaizstāv savu dzimteni, bet gan atbalsta Krievijas karaspēku tūkstošiem kilometru attālumā no dzimtenes agresijas karā pret Ukrainu.
Dienasgrāmatas ierakstā arī teikts:
“Tā kā es varu būt laimīgs tikai savā tēvzemē, es izdarīju ļoti smagu pārkāpumu revolucionārā mundierī, lai aizsargātu godājamo biedru Augstāko vadoni, kad centos aizsargāt biedru Augstāko vadoni, pat ja tas nozīmēja viņa nodevību.”
Augstākais līderis ir domāts diktators Kims Čenuns. Cik lielā mērā viņš tika nodots, joprojām nav skaidrs. Iespējams, ka tas nebija tieši ar viņu saistīts akts.
Grēks ir pavēris “ceļu uz atdzimšanu”, raksta karavīrs.
“Es nostādīšu sevi šīs operācijas frontes līnijā un upurēšu savu dzīvību. Es bez ierunām izpildīšu biedra virspavēlnieka pavēli. Es parādīšu pasaulei Kima Čenuna vārdā nosaukto Sarkano īpašo spēku drosmi un pašaizliedzību.”
Ukraiņi iepriekš bija publicējuši vēl vienu karavīra dienasgrāmatas ierakstu. Tajā viņš izteica dzimšanas dienas vēlējumus draugam no Ziemeļkorejas bruņoto spēku rindām.
Saskaņā ar Kijivas sniegto informāciju Kurskas reģionā ir nogalināti vai ievainoti tūkstošiem Ziemeļkorejas karavīru. “Saskaņā ar provizoriskiem datiem Kurskas apgabalā nogalināto un ievainoto Ziemeļkorejas karavīru skaits pārsniedz 3000,” nesen X paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Jau sen ir bijušas aizdomas, ka Phenjana ir nosūtījusi elites vienības uz Maskavu. Nesen ir parādījušās ziņas, ka Ziemeļkoreja varētu Krievijai nodrošināt vēl vairāk karavīru un varētu nosūtīt arī papildu militāro aprīkojumu.