Šodienas redaktors:
Vita Daukste-Goba
Iesūti ziņu!

Eiropai likmes īpaši augstas. Kā atrisināsies situācija Sīrijā?

Raksta foto
Foto: AMMAR ALZEER/Reuters/Scanpix

Bijušais Sīrijas prezidents Bašars al Asads pirms bēgšanas uz Maskavu par to nepaziņoja pat tuvākajiem līdzgaitniekiem. Tagad, kad viņa režīms ir gāzts, reģionālie un starptautiskie līderi ir sasparojušies, lai stabilizētu ilgstoša pilsoņkara plosīto valsti.

Protams, ir bijuši daudzi mēģinājumi atjaunot stabilitāti Sīrijā kopš pilsoņu kara sākuma 2011. gadā, kad Asads brutāli apspieda miermīlīgās Arābu pavasara demonstrācijas. Neraugoties uz daudzajām neveiksmēm, 2015. gada decembrī vienbalsīgi pieņemtā ANO Drošības padomes rezolūcija Nr. 2254 joprojām ir stūrakmens starptautiskajiem diplomātiskajiem centieniem atrisināt Sīrijas konfliktu. Tajā ir sniegts skaidrs ceļvedis Sīrijas vadītai politiskai pārejai saskaņā ar jaunu konstitūciju, ANO pārraudzītām vēlēšanām un pasākumiem, lai nodrošinātu iekļaujošu pārvaldību.

Tiesa, nevienā no šīm jomām nav panākts liels progress. Konstitucionālā komiteja – iestāde, kuras uzdevums ir īstenot Rezolūciju Nr. 2254 – ir laba ilustrācija gan ANO procesa potenciālam, gan ierobežojumiem.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu