Indijā sestdien notika bijušā premjerministra Manmohana Singha, kuru uzskata par valsts ekonomikas reformu programmas izstrādātāju, valsts bēres.
Indijā notikusi valsts mēroga atvadīšanās no bijušā premjerministra Singha
Pieredzējušais politiķis, kurš ievērību izpelnījās arī par noslēgto kodolvienošanos ar ASV, nomira ceturtdien 92 gadu vecumā.
Atvadīšanās valsts bērēs no Singha sestdien notika viņa pārstāvētās Kongresa partijas galvenajā birojā Deli.
Valdības amatpersonas, politiķi un ģimenes locekļi izrādīja pēdējo cieņu Singham, kura zārks bija izrotāts ar ziediem un ietīts Indijas karogā. Bēru ceremonijā piedalījās Indijas prezidents Draupadi Murmu un premjerministrs Narendra Modi, kurš raksturoja Singhu par vienu no valsts "izcilākajiem līderiem", kā arī vairāki valdības ministri.
Pēc atvadīšanās viņš tika kremēts.
Saistībā ar Singha nāvi Indijā izsludinātas septiņu dienu sēras un atcelti visi kultūras un izklaides pasākumi. Pie valdības ēkām visā Indijā karogi nolaisti pusmastā.
Mērenais tehnokrāts Singhs desmit gadus bija premjerministrs un Kongresa partijas līderis parlamenta augšpalātā, izpelnoties izcilas personiskās godprātības reputāciju. Viņu par premjerministru 2004.gadā izvēlējās nogalinātā premjerministra Radživa Gandi atraitne Sonja Gandija.
Singhs tika atkārtoti ievēlēts 2009.gadā, taču viņa otro pilnvaru termiņu aptumšoja finanšu skandāli un apsūdzības korupcijā saistībā ar 2010.gada Sadraudzības spēļu organizēšanu. Tas noveda pie tā, ka 2014.gada nacionālajās vēlēšanās Kongresa partiju sagrāva Modi hinduistu nacionālistu partija "Bharatiya Janata Party" (Indijas Tautas partija; BJP).
Pēc atteikšanās no premjerministra amata Singhs ieņēma klusu nostāju.
Būdams finanšu ministrs, Singhs 1991.gadā uzsāka reformas, kas Indiju novirzīja no sociālistiskā modeļa ekonomikas uz kapitālistisko modeli milzīga maksājumu bilances deficīta apstākļos, ļaujot izvairīties no potenciālas ekonomikas krīzes.
Singhs bija pirmais sikhs, kas ieņēma valsts augstāko amatu, un parlamentā publiski atvainojās par 1984.gada sikhu slaktiņu, kurā tika nogalināti aptuveni 3000 sikhu pēc tam, kad toreizējo premjerministri Indiru Gandiju nogalināja viņas sikhu miesassargi.
Kā vienu no saviem lielākajiem sasniegumiem, neskaitot ekonomikas reformas, Singhs izbeidza Indijas kodolizolāciju, parakstot vienošanos ar ASV, kas Indijai nodrošināja piekļuvi amerikāņu kodoltehnoloģijām.
Taču šis darījums kaitēja viņa koalīcijas valdībai, jo komunistu sabiedrotie atsauca savu atbalstu un 2008.gadā, kad līgums tika pabeigts, Indijā pieauga kritika pret to.