Jautāts, kā skaidrot Vācijas kanclera Olafa Šolca uzticības zaudējumu Bundestāga balsojumā un Francijas valdības krišanu, politologs skaidroja, ka varas izmaiņas saistītas ar to, ka valstis, kuras iepriekš piedzīvoja stabilu attīstību, saskārušās ar vairākām problēmām, piemēram, migrāciju, tās ietekmi uz nodarbinātību, ne mazāk svarīgs jautājums ir arī par iebraukušo kvalifikāciju.
Daukšts pieminēja arī Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Viņaprāt, tas viss kopumā daudzās valstīs izraisa arī populisma un prosociālistiskos viļņus, kas manāmi arī Latvijā. Politologs skaidroja, ka populisma vilnis un valdību šūpošanās ir loģiska. Viņaprāt, šīs valstis un noskaņojums sabiedrībā darbosies kā katalizators, lai notiktu diskusijas par Eiropas nākotni.
Politologs norādīja, ka Eiropas nākotnei būtisks ir filozofiskās apjausmas līmenis, jo no sākuma ir jāizstrādā tālākā Eiropas attīstības filozofija un tā var skart arī pasaules filozofiju, tostarp globālismu. Tas nozīmējot, ka
Eiropā veidojas diskusiju cikls, kura centrā ir viens jautājums - vai nākotnē Eiropa būs teritoriju, vai nacionalitāšu savienība, vai arī tā būs viena valdība, kura valdīs kā vienots organisms, kas nosacīti līdzinātos konfederācijā.
Savukārt runājot par Ukrainu, politologs uzsvēra, ka Ukraina ir kā lakmusa papīrs Eiropas solidaritātei un Eiropas būtībai. Viņaprāt, šodien Eiropas nākotne izšķiras Ukrainā - ar ukraiņu dzīvību patlaban maksā asins naudu par Eiropas nākotni. Pēc Daukšta paustā, lai arī Eiropa būtu miermīlīga, nav iespējams izmest no prāta režīma līdera Vladimira Putina neseno preses konferenci, kurā viņā faktiski pieprasa Ukrainas kapitulāciju.
Viņš pieminēja, ka impēriskie noskaņojumi krievu vidū ir spēcīgi gan pašā Krievijā, gan arī tā saucamajās diasporās. Krievija mēģinot uzspiest, ka Latvijā arī ir sava krievu diaspora, taču patlaban nav skaidrs, cik dziļi viņos ir iesakņojusies impēriskie noskaņojumi.