Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Intervija "Tie ir vīriešu kari. Bet bieži sievietes par to maksā." Seksuālā vardarbība kā kara ierocis

Raksta foto
Foto: publicitātes

Ajeleta Razina Bet Ora deviņus gadus strādāja kā prokurore, bet pēc tam kļuva par sieviešu tiesību aktīvisti. Kā pati puspajokam saka – "profesionāla feministe". Taču kopš teroristu organizācijas "Hamās" asiņainā uzbrukuma Izraēlai viņa ir vīlusies starptautiskajās sieviešu tiesību organizācijās, jo uzskata, ka tās klusē par seksuālo vardarbību pret izraēlietēm.

Viņa stāsta, ka savas dzīves aicinājumu esot sapratusi jau prakses laikā Izraēlas prokuratūrā. "Tas bija brīdis, kad mani pārņēma spēcīga misijas sajūta – mana loma ir saukt pie atbildības vainīgos, būt upuru balsij un sniegt upuriem pēc iespējas lielāku kontroli haotiskajā kriminālajā procesā," norāda Razina Bet Ora.

Pēc kādas "ļoti dramatiskas, traģiskas lietas" viņa aizgāja no darba prokuratūrā un sāka strādāt ar sieviešu tiesību jautājumiem citās valsts institūcijās. Pēc 2023.gada 7.oktobra "Hamās" uzbrukuma Razina Bet Ora nodibināja organizāciju "The Dinah Project", kas cenšas pievērst globālo uzmanību "Hamās" pastrādātajai seksuālajai vardarbībai.

"Kari – tie vienmēr ir vīriešu kari. Bet bieži tās ir sievietes, kuras spiestas par to samaksāt," pauž Razina Bet Ora. Seksuālā vardarbība kā kara ierocis tiek izmantota tāpēc, ka tā ir simboliska "nacionālā goda iekarošana vai aptraipīšana, visas kopienas pazemošana".

"Tas arī ir visvienkāršākais un lētākais terora ierocis. Tas neko nemaksā. Tas nav smags. Tas vienmēr ir līdzi. Un tas nodara milzīgu kaitējumu gan pašam upurim, gan kopienai, gan ikvienam, kurš zina, kas notika."

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu