“Atpūtas organizēšana ne vienmēr ir atpūta, drīzāk gan darbs, tāpēc ir jāatrod brīdis īstai atpūtai, ļaujot sev darīt kaut ko mazāk, paņemt pauzīti. Tikai īsta atpūta ļaus prātam un ķermenim atjaunoties pirms nākamā darba cēliena. Ja šāds laiks netiek atrasts un svētki bijuši gan fiziski, gan emocionāli ļoti intensīvi, tad palielinās saslimšanas riski un atgriezties ierastajā režīmā būs vēl grūtāk,” stāsta Ilze Maksima.
Viņa neiesaka jau pirmajā jaunā gada dienā iespringt uz savu apņemšanos īstenošanu, bet tā vietā vairāk un niansētāk ieklausīties sevī. Ja pieredze liecina, ka pēc svētkiem atgriezties darba režīmā ir ļoti grūti, jāmēģina svētku laikā nedzīvot pilnīgā bohēmā un neizārdīt ikdienas rutīnu, bet turpināt saglabāt kādu sev svarīgu rituālu, piemēram, noteiktu gulētiešanas laiku vai sportošanu.
Vēlams arī samazināt sociālo tīklu lietošanu, lai vairāk fokusētos uz savas labsajūtas uzlabošanu, nevis izvērtētu to, kā svētkus svinējuši citi. Tas var radīt vēlmi salīdzināt, radot vēl lielāku stresu.
Sadali lielos uzdevumus posmos
Ja iespējams, pirmo darba dienu pēc svētkiem izmanto, lai lēnām pārskatītu darba uzdevumus un izveidotu prioritāšu sarakstu. Lielo darbu sadalīšana mazākos posmos var palīdzēt samazināt stresu par veicamo darba apjomu. Ilze Maksima iesaka pirmās darba dienas strādāt par 20 % vai, ja nepieciešams, pat 60 % mazāk nekā ierasts, ļaujot sev lēnām atgriezties ikdienas ritmā.