Jo daudzveidīgāk, jo labāk!
Dārza dizainā 2025. gadā uzmanības centrā būs bioloģiskā daudzveidība un ekosistēmu veidošana, īpaši uzsverot vietējo sugu izmantošanu ainavas veidošanā. Dārzi tiks veidoti tā, lai veicinātu dabas harmoniju un sniegtu patvērumu vietējiem augiem un kukaiņiem. Bioloģiskās daudzveidības uzlabošanai tiks izmantoti savvaļas ziedu stādījumi, augu kombinācijas, kas veicina bišu un citu apputeksnētāju aktivitāti, un dabīgas dzīvotnes, piemēram, putnu būrīši, kukaiņu viesnīcas un nelieli ūdens dārzi. Šādi dārzi ne tikai estētiski priecēs, bet arī kļūs par nozīmīgu daļu no globālajiem centieniem saglabāt dabas resursus un samazināt cilvēka ietekmi uz vidi.
Ņemot vērā nepielūdzamās klimata pārmaiņas, 2025. gadā dārznieki arvien biežāk izvēlēsies sausumizturīgus un ilgdzīvojošus augus, kas spēj pielāgoties mainīgiem laikapstākļiem. Dārzos dominēs augi ar dziļām saknēm, kas spēj izturēt gan sausumu, gan karstumu. Priekšroka tiks dota arī savvaļas sugām, kas ne tikai iztur vietējos klimatiskos apstākļus, bet arī sekmē bioloģisko daudzveidību.
Gada vērtība – dabīgās pļavas
Viens no 2025. gada ievērojamākajiem virzieniem būs dabīgo pļavu iekopšana. Tās kļūs par simbolu ilgtspējīgai un atbildīgai attieksmei pret vidi, jo tās ne vien pasargā vietējās augu un dzīvnieku sugas, bet arī sniedz labumu klimatam, mazinot oglekļa dioksīda daudzumu atmosfērā. Šī tendence būs prioritāte ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Dabīgās pļavas ne vien bagātinās ainavu laukos un pilsētvidē, bet arī iedvesmos cilvēkus rīkoties atbildīgāk un veidot vidi, kas harmoniski sadzīvo ar dabu.