2025. gadā Latvijas militāro atbalstu Ukrainai galvenokārt veidos jauni iepirkumi no Latvijas industrijas, ieguldījums starptautiskajā dronu un citās koalīcijās, Ukrainas karavīru militārās apmācības un citu ministriju divējādas nozīmes atbalsts Ukrainai, informēja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāvji.
Domās par piegāžu paātrināšanu Ukrainai un Latvijas militārās industrijas stiprināšanu
Ministrija uzsver, ka šāda veida risinājums stiprinās Latvijas militāro industriju un paātrinās piegāžu ātrumu Ukrainas bruņotajiem spēkiem, sniedzot pēc iespējas ātrāku efektu kaujas laukā.
Valdība otrdien sēdes slēgtajā daļā izskatīja informatīvo ziņojumu "Par militāro atbalstu Ukrainai". Tas publiski nav pieejams.
Tomēr AM atklāj, ka Latvija pērn nodrošinājusi militāro atbalstu Ukrainai vairāk nekā 0,25% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), izpildot starpvalstu drošības saistību vienošanās mērķus. Šajos aprēķinos iekļauts arī Ārlietu, Iekšlietu un Veselības ministriju sniegtais militārās nozīmes atbalsts Ukrainai.
Ziņojums ne tikai sniedz detalizētu informāciju par Latvijas nodrošinātā atbalsta apjomu pērn, bet arī priekšlikumus nepieciešamajai rīcībai, lai nodrošinātu militārā atbalsta apjomu Ukrainai tāda pat apmērā arī 2025. un 2026.gadā.
Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) uzsver, ka Ukrainas aizstāvji pret Krievijas iebrucējiem pašaizliedzīgi cīnās jau gandrīz trīs gadus. "Latvijas un sabiedroto valstu militārais un humanitārais atbalsts Ukrainai nedrīkst mazināties, tādēļ esam apņēmušies turpināt atbalstīt Ukrainu līdz uzvarai," uzsver ministrs.